ReklamaA1- Ruciane Park

Po Olecku pojeździsz skuterami i hulajnogami

Bieżące29 lipca 2021, 7:32Komentarzy: 3
Po Olecku pojeździsz skuterami i hulajnogami
 fot. UM Olecko

W środę 28 lipca o 10:00 Olecko dołączyło do grupy ponad 40 miast w Polsce, w których można korzystać z elektrycznych pojazdów blinkee.city. Do dyspozycji mieszkańców pilotażowo oddano 10 sztuk elektrycznych hulajnóg i 17 sztuk elektrycznych skuterów.

Polski lider elektromobilności Blinkee, we współpracy z samorządami gmin Olecko, Gmina Kowale Oleckie i Świętajno oraz lokalnymi przedsiębiorcami: Fotowoltaika System - Produkuj Własną Energię, ZPU Prawda Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Olecku, Piekarnia Młyn Olecko, wprowadza elektryczne hulajnogi i skutery na teren Olecka i okolic. Na start określono, że obszarem użytkowania pojazdów będą miejscowości: Olecko, Kowale Oleckie, Świętajno i Wieliczki.

Hulajnogi są jednoosobowe, mają światła LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce: elektryczny oraz intuicyjny. Korzystać z usługi wypożyczenia elektrycznych hulajnóg blinkee.city mogą osoby pełnoletnie, które pobiorą aplikację i zaakceptują regulamin. Pojazd rezerwuje i uruchamia się poprzez aplikację.

Elektrycznymi skuterami mogą kierować wyłącznie osoby posiadające przewidziane przepisami uprawnienia.

Pojazdy są dwuosobowe, a w kufrach znajdują się dwa kaski. 

Koszt jazdy hulajnogą i skuterem elektrycznym będzie preferencyjny. Wypożyczenie to 0 zł za uruchomienie, 0,49 gr za każdą minutę jazdy oraz 0,09 zł za postój. Szczegóły i zasady korzystania z usług znajdują się na stronie www.blinkee.city.

Darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto wystarczają by dołączyć do blinkee.city i korzystać z ekologicznych i modnych jednośladów.

System wdrożony pilotażowo funkcjonować będzie od 28.07.2021 do 31.10.2021 r.

Podstawowym jego celem jest wdrażanie ekologicznych rozwiązań smartcity na terenie powiatu oraz budowanie marki zielonego Olecka.

Jeśli rozwiązanie przyjmie się i mieszkańcy będą korzystać z elektrycznych hulajnóg i skuterów, na pewno zostanie uruchomione ponownie już w miesiącach wiosennych kolejnego roku.

Informacja UM Olecko

ReklamaC1 - baner

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo