ReklamaA1 - Gertis

Pociągami szybciej na Mazury

Bieżące12 grudnia 2019, 20:10
Pociągami szybciej na Mazury
 fot. Polskie Radio

W niedzielę 15 grudnia wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy pociągów. Pasażerów najmocniej ucieszy fakt, że wiele pociągów wróci na modernizowane od miesięcy trasy. Będzie szybciej z Olsztyna do Warszawy oraz do Ełku.

Jak poinformowały Polskie Linie Kolejowe S.A. na Warmii i Mazurach, już bez komunikacji zastępczej, pociągi pojadą z Działdowa przez Nidzicę i Olsztynek do Olsztyna. Bezpośrednio z Olsztyna dojadą pociągi do Ełku przez Ruciane-Nidę i Pisz.

W pobliżu przejazdów pociągi będą na razie zwalniać do 60 km/h. Pełne prędkości, czyli do 120 km/h rozwiną w marcu, po zakończeniu okresu certyfikacji zmodernizowanych szlaków. Wtedy między Olsztynem a Warszawą spędzimy w pociągu niewiele ponad dwie godziny, a czas podróży z Olsztyna do Ełku skróci się z prawie czterech godzin do 2,5.

Wygodne, przebudowane stacje i przystanki pozwolą na swobodny dostęp do pociągów także osobom o ograniczonej możliwości poruszania się. Mieszkańcy Olsztyna w codziennych dojazdach do pracy i szkoły zyskają kolejny nowy przystanek Olsztyn Śródmieście.

Modernizowana linia Olsztyn-Gutkowo i nowe przystanki kolejowe w tej części Olsztyna, to przygotowania do powstania kolei aglomeracyjnej, jako uzupełnienia obecnej komunikacji miejskiej.

źródło: PKP

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Sailing Machine