ReklamaA1 - Piękny Brzeg

Podniebne akrobacje w mistrzowskim stylu

Wydarzenia i imprezypokazy5 sierpnia 2019, 10:55
Mazury AirShow 2019, drugi dzień pokazów nad jeziorem Niegocin
Mazury AirShow 2019, drugi dzień pokazów nad jeziorem Niegocin  fot. Mazury24

Tysiące widzów w pierwszy weekend sierpnia, w pięknej scenerii jeziora Niegocin, podziwiało największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce, czyli Mazury AirShow.

Mazury AirShow to wydarzenie, które co roku przyciąga do Giżycka prawdziwe tłumy. Widowiskowe pokazy lotnicze z udziałem wodnosamolotów można było podziwiać zarówno z wody (pływając po jeziorze Niegocin), jak i z lądu (na przykład z plaży miejskiej).

Mazury AirShow 2019 to 21. edycja największych cywilnych pokazów lotniczych w Polsce, w której biorą udział najlepsi piloci: mistrzowie Polski i świata, wojskowe statki powietrzne, zespoły pokazowe i indywidualni akrobaci. Podczas wydarzenia można było podziwiać najnowocześniejsze samoloty oraz te z bogatą przeszłością - historyczne konstrukcje, nawet z początków XX wieku. Nie zabrakło zapierających dech w piersiach akrobacji indywidualnych i zespołowych oraz pokazowych przelotów. Jedną z atrakcji były także wodowania i starty wodnosamolotów.

Mazury AirShow to impreza pod wieloma względami wyjątkowa. Pokazy odbywają się w niecodziennej i pięknej mazurskiej scenerii, gdzie brzegi jeziora stanowią naturalny amfiteatr dla publiczności, zapewniając świetną widoczność. Tafla jeziora jest doskonałym lądowiskiem dla wodnosamolotów, czyli dla latających łodzi i samolotów-amfibii. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Mazury AirShow to jedyne tej wielkości pokazy lotnicze, które można oglądać z brzegów jeziora, statków i jachtów całkowicie za darmo. W zależności od pogody obserwatorami bywa 150-200 tys. osób - opisuje wydarzenie Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior, organizator imprezy.

Pokazy były transmitowane z komentarzem w wykonaniu Tadeusza Sznuka oraz Witolda Sokoła , przez Radio AirShow na częstotliwości 89.1 MHz.

Mazury AirShow po raz pierwszy poprzedził pokaz wodnosamolotów w Węgorzewie, na który również przybyło szerokie grono miłośników awiacji. Natomiast na lotnisku Kętrzyn Wilamowo można było spotkać się z pilotami i podziwiać wyjątkową wystawę statyczną samolotów.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Klub Mazurski
ReklamaB2 - Marina Ryn Park
ReklamaA2 - Odysseya Yachts