ReklamaA1 - Przystań Nautica

Policja nadal patroluje mazurskie jeziora

Bieżące14 września 2020, 14:37Komentarzy: 2
Policja nadal patroluje mazurskie jeziora
 fot. policja.gov.pl

Skończyły się wakacje, ale nie skończył się jeszcze sezon żeglugowy. Dlatego policyjni wodniacy wciąż patrolują wody i obszary przywodne, dbając o bezpieczeństwo osób tam przebywających. Osoby zakłócające porządek i łamiące obowiązujące przepisy muszą liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania.

Tak jak dwóch nietrzeźwych sterników, którzy w miniony weekend stanęli za sterami jednostek pływających w powiecie mrągowskim i węgorzewskim.

Mrągowo

W sobotę (12.09.2020) około godz. 15:30 na jeziorze Mikołajskim patrol policyjnych wodniaków zatrzymał do kontroli sternika łodzi motorowej, który nie zastosował się do znaku zakazu falowania. W trakcie czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy, wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem już tylko potwierdziło ich podejrzenia.

Urządzenie wykazało, że 27–letni mieszkaniec Warszawy miał blisko promil alkoholu w organizmie. W dalszej kolejności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie miał uprawnień sternika motorowodnego wymaganych do kierowania tym sprzętem wodnym. Tego dnia 27-latek nie mógł już kontynuować swojego „rejsu”. Za popełnione wykroczenia otrzymał mandat w wysokości 500 złotych. Jego łodzią zaopiekował się trzeźwy sternik. Natomiast za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości może grozić mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Węgorzewo

W niedzielę (13.09.2020) oficer dyżurny węgorzewskiej policji otrzymał informację, że z portu wypływa prawdopodobnie pijany sternik. Mundurowi na Kanale Węgorzewskim zatrzymali wskazaną łódź. Po zbadaniu stanu trzeźwości 59-latka przypuszczenia potwierdziły się. Mieszkaniec województwa lubelskiego miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Jak oświadczył funkcjonariuszom, na Mazury przyjechał się odstresować, więc wcześniej napił się wódki z kolegami.  Teraz za swoje naganne zachowanie 59-latek będzie tłumaczyć się przed sądem.

Przypominamy, że osoby, które po alkoholu chwycą za ster łodzi będącej pojazdem mechanicznym, na akwenach odpowiadają tak samo, jak pijany kierowca na drodze. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na 15 lat. Natomiast osobom, które będą korzystały z innych obiektów pływających - niebędących pojazdami mechanicznymi - po użyciu alkoholu grozi grzywna do 500 złotych, a jednostka pływająca może być odholowana na koszt użytkownika - ostrzega policja.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Ruciane Tarasy
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina