ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Policjanci będą patrolowali mazurskie jeziora na nowym sprzęcie

Bieżące18 maja 2023, 6:30Komentarzy: 1
Policjanci będą patrolowali mazurskie jeziora na nowym sprzęcie
 fot. KPP Giżycko.

Skuter wodny Sea-Doo o mocy 170 KM, łódź RIP Sportis wartości 380 tys. zł trafiły do giżyckich policjantów. Uroczyste przekazanie nowego sprzętu odbyło się na placu w porcie Ekomarina w Giżycku. Przekazany skuter jest pierwszym tego typu pojazdem, który trafił do policjantów z Warmii i Mazur.

W środę w porcie Ekomarina w Giżycku odbyło się uroczyste przekazanie nowego sprzętu dla giżyckich policjantów. Podczas wystąpień zarówno funkcjonariusze jaki i przedstawiciele samorządu byli zgodni co do tego, że otrzymany przez Komendę Powiatową Policji w Giżycku sprzęt w znaczy sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na akwenach jak i w ruchu drogowym.

Zakup był możliwy w ramach Funduszu Wsparcia Policji, a został dofinansowany przez Powiat Giżycki, Gminę Miejską Giżycko i Gminę Miłki. Wartość skutera wodnego wraz z osprzętem to ponad 100 tys. złotych. Jego moc to 170 KM. Łódź RIP Sportis o mocy 200 KM i wartości ponad 380 tys. zł. została zakupiona dzięki środkom Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz dzięki wsparciu zakupu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Skuter i łódź już w tym sezonie letnim wypłyną na giżyckie akweny. Funkcjonariusze przy wykorzystaniu nowego sprzętu będą czuwać nad bezpieczeństwem odwiedzających region turystów oraz mieszkańców.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts