ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Policjanci na mazurskich jeziorach ukarali czterech sterników. Wytwarzali fale

Bieżące28 maja 2024, 10:54Komentarzy: 3
Policjanci na mazurskich jeziorach ukarali czterech sterników. Wytwarzali fale
 fot. mazury24.eu

Policyjni wodniacy pilnują przestrzegania przepisów na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Zapobiegają popełnianiu przestępstw i wykroczeń, ścigają za łamanie przepisów żeglugowych, a wszystko to w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających i korzystających z uroków mazurskich jezior. To tylko nieliczne zadania mundurowych, którzy pracują na wodach i terenach przywodnych.

Tylko w niedzielę (26.05.2024r.) policyjni wodniacy z Mikołajek wielokrotnie interweniowali wobec osób, które lekceważyły zasady i przepisy bezpieczeństwa, a tym samym narażały siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Mundurowi na jeziorze Mikołajskim w niespełna godzinę, ukarali mandatami czterech niefrasobliwych sterników jednostek pływających. Interwencje te dotyczyły „falowania”. Turystów sterujących skuterami wodnymi nie ominęła kara w postaci mandatu za niestosowanie się do znaku żeglugowego.

Funkcjonariusze pełniąc służbę na wodzie sprawdzają czy jednostki pływające po mazurskich jeziorach, nie pływają w ślizgu, co powoduje postanie dużych fal. Są one nie tylko niebezpieczne, ale i uciążliwe, bo gdy dotrą do portów, powodują to wówczas łodzie się kołyszą i obijają o siebie lub są przestawiane, co powoduje ich zniszczenie. „Falowanie” jest też częstą przyczyną kolizji oraz wypadków na akwenach wodnych.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę korzystając z uroków mazurskich jezior. Przestrzegajmy przepisów, chrońmy siebie i innych. Pamiętajmy woda to żywioł, który nie wybacza błędów.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka