ReklamaA1 - Ognisty Ptak Dzień Kobiet

Policjanci wodni z Pisza podsumowali sezon

Bieżące11 września 2020, 14:56
Policjanci wodni z Pisza podsumowali sezon
 fot. mazury24.eu

Policjanci wodni zatrzymali aż 16 nietrzeźwych sterników, którzy dopuścili się popełnienia przestępstwa. To cztery razy więcej niż w poprzednim roku. Do tego ujawnili 7 osób, które w ruchu wodnym prowadziły pojazd mechaniczny będąc pod wpływem alkoholu, czyli mając w granicach od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Przyszedł czas na podsumowanie wakacji pod kątem bezpieczeństwa na wodach. Tegorocznego lata mnóstwo ludzi wypoczywało na wodzie i nad wodą w powiecie piskim. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów odpoczywających nad akwenami czuwali policyjni wodniacy, którzy w okresie wakacyjnym wylegitymowali blisko 500 osób, ujawnili prawie 300 różnego rodzaju wykroczeń i zatrzymali 16 nietrzeźwych sterników. Co najważniejsze- nie utonęła żadna osoba.

Policyjni wodniacy z powiatu piskiego podsumowali okres wakacyjny pod kątem bezpieczeństwa na jeziorach powiatu piskiego.  W lipcu i w sierpniu wyraźnie było widać zwiększony ruch turystyczny na naszych terenach. Ludzie wyszukiwali nawet najmniejszy skrawek z dostępem do jeziora. Zdaniem policyjnych wodniaków tegoroczne wakacje należały do wyjątkowo pracowitych. Świadczą o tym wyniki, jakie osiągnęli pełniąc służby na jeziorach.

W miesiącu lipcu i sierpniu funkcjonariusze wylegitymowali 492 osoby, czyli o 149 więcej niż w poprzednim roku. Policjanci ujawnili też 286 różnych wykroczeń przy 161 w wakacje 2019 roku. Nałożyli 127 mandaty karne, czyli o 12 więcej i zastosowali 151 pouczeń przy 96 w poprzednie wakacje.

Ponadto zatrzymali aż 16 nietrzeźwych sterników, którzy dopuścili się popełnienia przestępstwa. To cztery razy więcej niż w poprzednim roku. Do tego ujawnili 7 osób, które w ruchu wodnym prowadziły pojazd mechaniczny będąc pod wpływem alkoholu, czyli mając w granicach od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie. To aż o 6 więcej, niż rok temu. Z 6 do 16 wzrosła też liczna zatrzymanych nietrzeźwych osób pływających na jednostkach niebędących pojazdami mechanicznymi, np. łodzie, kajaki, rowery wodne.

Dbając o bezpieczeństwo nad wodą policyjne patrole wodne skontrolowały blisko 400 niestrzeżonych kąpielisk. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 4 kolizji na wodzie. W minione wakacje do takich zdarzeń nie doszło w ogóle. Obyło się też bez wypadków.

Tegoroczne wakacje były wyjątkowo pracowite dla policyjnych wodniaków, ale były także bezpiecznie. W jeziorach powiatu piskiego nie utonęła żadna osoba, a rok wcześniej aż 3 osoby.

źródło:KPP Pisz

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew