ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Polska Organizacja Turystyczna promuje Mazury w Austrii i Szwajcarii

Bieżące27 marca 2023, 6:39
Polska Organizacja Turystyczna promuje Mazury w Austrii i Szwajcarii
 fot. mazury24.eu

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej zachęca Austriaków i Szwajcarów do wypoczynku w naszym kraju w myśl turystyki slow. Wśród regionów wyróżnionych w drugiej edycja akcji Poland Soul Travel znalazły się Mazury.  Przed rokiem kampania dotarła do niemal trzech milionów odbiorców.

- Nowa odsłona to nowe regiony i ich atrakcje, które pokażemy wciąż nieznającym naszego kraju mieszkańcom Austrii i Szwajcarii. Chcemy nie tylko wzmocnić świadomość naszego kraju, ale również wzbudzić chęć jego poznania na „własne oczy”, zainspirować niejako modę na Polskę - mówi o kampanii dyrektor ZOPOT w Wiedniu, Marcin Płachno.

Kampania Poland Soul Travel, poza Mazurami, podkreśla przyrodnicze i kulturowe skarby również innych regionów: Lubelszczyzny, Ziemi Kłodzkiej, polskiej Jury oraz Bieszczad. O swoich ukochanych regionach Polski opowiedzą lokalni przewodnicy – gospodarze starannie wybranych, prowadzonych z oddaniem i smakiem pensjonatów, obrońcy przyrody, pasjonaci i promotorzy sportów, organizatorzy docenianych festiwali.

W tym sezonie turyści z Austrii i Szwajcarii poznają historię Moniki - ełczanki, której pasją jest SUP, a także zwiedzą takie miejsca, jak gotyckie zamki w Olsztynie i Lidzbarku Warmińskim, Wilczy Szaniec, Mamerki oraz Gałkowo.

Dzięki Poland Soul Travel poznają także kulturę i kuchnię regionalną i przeżyją niezapomniane wrażenia na mazurskiej trasie rowerowej Green Velo, spływach kajakowych po rzece Krutyni czy w czasie żeglowania po Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Poprzednia edycja projektu dotarła do 2,7 miliona odbiorców w Austrii i Szwajcarii, skupiając się na promocji pięciu innych regionów: Beskid Niski, Górny Śląsk, Kaszuby, Podlasie i Góry Izerskie. Filarami kampanii była aktywność w mediach społecznościowych, osiem zorganizowanych wyjazdów dla dziennikarzy i influencerów do poszczególnych regionów, specjalny podcast oraz współpraca ze znaną aplikacją rowerowo-trekkingową Komoot. W 2023 roku planowana jest kolejna seria podróży studyjnych, które przybliżą odbiorcom promowane regiony.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Marina Bajana

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Apartamenty Ruciane Nida
ReklamaA2 - Odysseya Yachts