ReklamaA1 - Łabędzi Ostrów

Pompy ciepła - jakie korzyści możesz zyskać?

Pozostałe28 marca 2023, 8:19
Pompy ciepła - jakie korzyści możesz zyskać?

Budujesz bądź remontujesz dom i szukasz metody jego ogrzewania, która z jednej strony pozwoli zaoszczędzić na rachunkach, a z drugiej będzie ekologiczna, przyjazna dla środowiska? W takim układzie zdecydowanie warto zainwestować w pompę ciepła.

Co to jest pompa ciepła i jak działa?

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie grzewcze, zasilające budynek mieszkalny energią cieplną. Stanowi świetną alternatywę dla ogrzewania gazowego, olejowego bądź elektrycznego. Oprócz zapewnienia lokatorom dogodnej temperatury, może również służyć do podgrzewania wody użytkowej. Zyskuje coraz większą popularność, ponieważ jest rozwiązaniem ekologicznym, a w dłuższej perspektywie czasowej pozwala wygenerować spore oszczędności pieniężne.

Pompa ciepła pobiera energię potrzebną do ogrzania domu z jednego spośród trzech źródeł:

 • gruntu (energia geotermalna);
 • wody (energia hydrotermalna);
 • powietrza (energia aerotermalna).

Działanie urządzenia polega na wymuszeniu obiegu ciepła pomiędzy obszarami o różnych temperaturach. Pobrana z gruntu, wody lub powietrza energia cieplna oddawana jest do systemu grzewczego domu albo systemu ciepłej wody użytkowej. Energia ta stanowi dolne źródło ciepła, górnym natomiast jest instalacja grzewcza. Pompa łączy je w jedną całość. System ten funkcjonuje bardzo efektywnie.

Więcej na temat pomp ciepła oraz firm zajmujących się ich sprzedażą i montażem znajdziemy pod adresem: https://www.oferteo.pl/pompy-ciepla.

Pompy ciepła - jakie korzyści możesz zyskać?

Jakie korzyści niesie ze sobą instalacja pompy ciepła?

Pompy ciepła ogrzewają coraz więcej gospodarstw domowych na całym świecie, w tym również w Polsce. Nic dziwnego, skoro rośnie świadomość wagi ochrony środowiska, walki z zanieczyszczeniami i z katastrofą klimatyczną, do czego możemy się przyczynić, instalując w domu to właśnie urządzenie. Poza tym, rachunki za ogrzewanie stale rosną, więc trzeba szukać oszczędności - w tym zakresie pompa ciepła również sprawdza się znakomicie.

Ma zresztą wiele zalet. Oto przykładowe:

 1. Używając pompy ciepła, nie generujemy spalin, a zatem nie zanieczyszczamy środowiska. Energia powstaje bowiem bez procesu spalania.
 2. Nie potrzebujemy oddzielnego pomieszczenia ani zbiornika na opał.
 3. Jest prosta w montażu i zajmuje niewiele miejsca - niektóre modele potrzebują go tyle, co lodówka.
 4. Jest tania w eksploatacji.
 5. Jest bezawaryjna i długowieczna, może działać przez dwadzieścia pięć do trzydziestu lat, pod warunkiem jednak, że zainwestujemy w model dobrej klasy.
 6. Jest urządzeniem bezpiecznym, nie wybucha.
 7. Pompę ciepła można zainstalować w jakimkolwiek pomieszczeniu gospodarczym.
 8. Na rynku dostępne są modele całkowicie bezobsługowe.

Oczywiście urządzenie lepszej klasy, które zagwarantuje długoletnią, bezawaryjną eksploatację, wymaga wyłożenia na początek większej kwoty, niemniej jest to inwestycja, która zwróci się z naddatkiem, dzięki obniżeniu rachunków za ogrzewanie oraz zagwarantowaniu sobie dostępu do darmowej wody użytkowej.

Pompy ciepła - jakie korzyści możesz zyskać?

Jak znaleźć dobrą pompę ciepła i odpowiedniego montera?

Na polskim rynku działają liczne firmy sprzedające pompy ciepła i oferujące ich montaż. Można je łatwo znaleźć w internecie, chociażby na takich stronach, jak: https://www.ekspertbudowlany.pl/zlecenia/pompy-ciepla czy: https://zlecenia-budowlane.muratordom.pl/pompy-ciepla. Na ich łamach poznamy rankingi przedsiębiorstw, sprawdzone opinie na ich temat, cenniki, łatwo też skontaktujemy się z usługodawcą ze swojej okolicy.

ReklamaC1 - Ognisty Ptak

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perfect Plus Sprzątanie

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Apartamenty Ruciane Nida
ReklamaA2 - Stranda Wiosna