ReklamaA1 - Sylwester Stranda

Posprzątali Ekomarinę Giżycko. Co znaleziono pod wodą?

Bieżące15 listopada 2022, 10:13Komentarzy: 1
Posprzątali Ekomarinę Giżycko. Co znaleziono pod wodą?
 fot. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W tym roku sprzątanie Portu Ekomarina w Giżycku odbyło się w czasie długiego świątecznego weekendu. Co zaskoczyło uczestników tej akcji? Nie tylko „podwodne znaleziska”, ale również całkiem spory ruch na wodzie w listopadzie.

Akcja sprzątania wód portu Ekomarina w Giżycku to cykliczne proekologiczne działanie Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na rzecz poprawy czystości mazurskich jezior.

- Spotkaliśmy się 12 listopada 2022 r., żeby posprzątać port po tegorocznym sezonie. Jak się okazuje nie dla wszystkich jest już koniec sezonu. Ruch na wodzie cały czas się odbywa, a w porcie do tej pory cumują łodzie. Jak się okazało niektórzy z nas lubią świętować aktywnie. Nie zawiodła grupa płetwonurków i wolontariuszy, która rokrocznie spotyka się na imprezach tego typu mimo zmiennej aury pogodowej – informuje Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Giżycku.

Sprzątanie portu zostało zorganizowane we współpracy z Urzędem Miasta Giżycko, które współfinansowało projekt „Podwodne sprzątanie Portu Ekomarina Giżycko”.

W sobotnie przedpołudnie zgłosiło się do akcji sprzątania portu 40 osób, w tym 16 płetwonurków, którym nie była straszna zimna woda i chciało połączyć przyjemne z pożytecznym.

- Naszym celem było wydobycie jak największej ilości śmieci, które nie są widoczne dla spacerujących, a zalegają na dnie. Po odprawie i wyznaczeniu dla płetwonurków stref do posprzątania wszyscy ruszyliśmy do pracy. Dodatkowo dla bezpieczeństwa osób pod wodą zamknęliśmy port na czas akcji. Na pierwsze worki ze śmieciami nie czekaliśmy długo – informują mazurscy ratownicy.

Posprzątali Ekomarinę Giżycko. Co znaleziono pod wodą?

Na pomostach zaczęły pojawiać się „fanty” w postaci butelek, opon, ręczników, puszek itp. Trafił się też stary mechanizm silnika zaburtowego. Po przeszło godzinnej pracy wszyscy usiedli przy stolikach, aby posilić się gorącą zupą przygotowaną przez bosmana i panie z portu Ekomarina.

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe pragnie podziękować wszystkim osobom, które wsparły i uczestniczyły w tym działaniu: Panu Wojciech Karol Iwaszkiewicz - burmistrzowi Giżycka, płetwonurkom z Klub Płetwonurków Płetwal w Giżycku, płetwonurkom niezrzeszonym, Energa Giżycka Grupa Regatowa, osobom które pracowały na lądzie, płetwonurkom i ratownikom Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na podstawie informacji Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

ReklamaC1 - Ferie Zimowe AZS

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

 • 23
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 4
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 13
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Saildecor

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Ruciane Park