ReklamaA1 - Stranda Jesień

Posprzątali tereny gminy Pisz. Zebrano ponad 2 tony odpadów

Bieżące20 października 2021, 6:01Komentarzy: 1
Posprzątali tereny gminy Pisz. Zebrano ponad 2 tony odpadów
 fot. UM Pisz

Za nami druga, tym razem jesienna edycja, sprzątania gminy #czystyPisz. Jak poprzednio nie zabrakło chętnych do udziału w akcji.

Mieszkańcy oraz wszyscy Ci, którym nie jest obojętne dbanie o otaczające nas środowisko, połączyli siły, aby choć w części oczyścić nasze miasto i gminę. Dzięki wspólnemu wysiłkowi, zaniedbane dotąd miejsca zmieniały swe oblicze.

Uczestnicy znajdowali różnorodne odpady – od pustych butelek, puszek, kartonów, zużytych baterii, aż po opony samochodowe i gruz. Tym samym, choć w małej części, swoje brzydsze oblicze zmieniły lasy, nabrzeża Pisy i jezior, miejsca wypoczynku oraz tereny zielone.

– Dziękuję wszystkim. Czuję się bardzo dumny, gdy spotykam się z tak odpowiedzialną postawą mieszkańców gminy Pisz. Mam również nadzieję, że tak liczny udział mieszkańców w akcji sprzątania będzie odpowiednio mocnym sygnałem dla innych, że nie ma naszej zgody na niszczenie środowiska naturalnego, które jest naszym wspólnym dobrem – powiedział burmistrz Pisza Andrzej Szymborski.

Słowa podziękowania należą się również Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Piszu, na którego to barkach spoczywał odbiór zebranych odpadów.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji nasza gmina została oczyszczona z 1750 kg odpadów niesegregowanych, 90 kg odpadów ze szkła, 320 kg odpadów z plastiku oraz z 60 kg odpadów papierowych.

W sumie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Piszu odebrało ponad 2 tony nieczystości.

Wszystkim chętnym do udziału w akcji wspólnego sprzątania Urząd Miejski w Piszu zapewniał worki do zbierania odpadów oraz rękawiczki ochronne. Dodatkowo uczestnicy otrzymywali koszulki z logiem #czystyPisz.

Inicjatywa jak poprzednio miała nie tylko przysłużyć się najbliższej okolicy, lecz całym Mazurom. Zaśmiecona Kraina Wielkich Jezior Mazurskich traci swój urok, dlatego kampania #czystyPisz ma uwrażliwić turystów oraz mieszkańców na skalę problemu. A ten niestety z każdym rokiem jest coraz większy.

Ten negatywny trend może zmienić zmiana postaw każdego z nas. 

źródło: UM Pisz

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Kalendarza 2021

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Tło Dla Mew