ReklamaA1 - Stranda Sylwester

Potężne środki finansowe na drogi w Giżycku i Ostródzie

BieżąceInwestycje21 maja 2021, 8:10Komentarzy: 0
Potężne środki finansowe na drogi w Giżycku i Ostródzie
 fot. mazury24.eu

Ponad 27 mln zł rządowego wsparcia pomoże w budowie lub modernizacji dróg w powiatach ostródzkim i giżyckim oraz leżących na ich terenie gmin. Umowy na ich realizację podpisano w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie.


- Budujemy drogę, która połączy tereny inwestycyjne z dzielnicą przemysłową, więc da to na pewno dużo więcej możliwości rozwoju gospodarczego - mówi burmistrz Giżycka, Wojciech Iwaszkiewicz.

Kwota rządowego dofinansowania to ok. miliona złotych, czyli mniej więcej połowa kosztów. Z kolei do powiatu ostródzkiego popłynie 15 mln zł wsparcia.

- Chodzi o dwie drogi kluczowe dla połączenia dwóch miast, czyli Miłakowa i Morąga, a druga droga to Morąg-Kretowiny. Chodzi o dojazd do miejscowości bardzo często odwiedzanej przez turystów - wyjaśnia Andrzej Wiczkowski, starosta ostródzki.

Ok. 7 mln zł trafi do gmin powiatu ostródzkiego. Pół miliona wesprze budowę krótkiego, ale kluczowego odcinka drogi w gminie Ostróda.

- Inwestycja dotyczy miejscowości Rudno, ale droga ma znaczenie ponadlokalne, bo w miejscowości Rudno znajduje się zakład unieszkodliwiania odpadów komunalnych, z którego korzystają dwa powiaty - ostródzki i iławski - mówi Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda.

Z najnowszego, trzeciego naboru z funduszu do samorządów gminnych i powiatowych z Warmii i Mazur powędrowało ponad 180 mln zł dofinansowania.

źródło: TVP Olsztyn

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts