ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Potężne wsparcie finansowe dla Giżycka. Tak zmieni się miasto

BieżąceInwestycje11 maja 2021, 7:04
Potężne wsparcie finansowe dla Giżycka. Tak zmieni się miasto
 fot. mazury24.eu

Ponad 10 mln złotych na przebudowę i zagospodarowanie placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, 3 mln złotych na salę gimnastyczną przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym - takie kwoty trafią do Giżycka z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dodatkowe 5 mln trafi na giżyckie drogi.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych i wsparcie gmin dotacjami centralnymi na budowę dróg to szansa na wyjście na prostą samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię.

Środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych i Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 111 mln złotych trafiły na Mazury. Dla ośmiu mazurskich powiatów takiego dofinansowania jeszcze nie było.

Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa centralnego placu w Giżycku. Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego przejdzie lifting za 10 mln złotych. Powstanie też sala gimnastyczna z zapleczem rehabilitacyjnym. Miasto czeka również przebudowa w związku z modernizacją trasy kolejowej Ełk - Korsze.

- Giżycko zyska najwięcej, bo postanie zupełnie nowy most na kanale Niegocińskim, zupełnie nowy most na kanale Łuczańskim. Będzie nowa droga, przejazd, tunel na ulicy Unii Europejskiej. To są bardzo kosztowne inwestycyjnie obiekty - mówi Wojciech Karol Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka.

Elektryfikacja linii z Korsz do Ełku przez Giżycko ma być zrealizowana w najbliższych latach. Szacunkowy koszt planowanych robót oblicza się na prawie 580 mln złotych.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka