ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Potężny hotel w Giżycku – budzi zainteresowanie i niepokój

BieżąceInwestycje3 września 2019, 8:57Komentarzy: 7
Potężny hotel w Giżycku – budzi zainteresowanie i niepokój
Wizualizacja inwestora fot. Doryb

Siedmiopiętrowy hotel w Giżycku cieszy władze miasta i mieszkańców. Będą wielomilionowe podatki w kasie samorządu oraz nowe miejsca pracy. Mniej zadowoleni są miłośnicy Mazur, którzy chcieliby, aby ten skrawek naszego kraju pozostał jak najdłużej dziewiczy i spokojny.

Hotel o powierzchni 42 tys. mkw chce wybudować firma z Ełku związana z przetwórstwem ryb.

– Tak duży obiekt miałby ogromne znaczenie dla Giżycka, bo obecnie nie mamy takiego hotelu. Same podatki to około miliona złotych dla miasta w skali roku. Dziesięć małych hoteli nie przyniosłoby tyle, co jeden duży – powiedział w rozmowie z olsztyńską "Gazetą Wyborczą" Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka.

Według Iwaszkiewicza, budowla nie będzie rzucała się w oczy, bo obiekt będzie w otoczeniu drzew do trzech czwartych wysokości.

Nie wszyscy jednak podzielają ten optymizm. Miłośnicy przyrody i Mazur na łamach „Gazety Wyborczej” zwracają uwagę, że może to się skończyć podobnie, jak w Mikołajkach.

Tam potężny Hotel Gołębiewski spowodował, że małe miasteczko stało się popularnym kurortem przyciągającym setki ludzi. Co prawda samorząd skorzystał finansowo na rozwoju turystyki, ale miejscowość stała się przy tym jedną z najbardziej hałaśliwych i niesprzyjających spokojnemu wypoczynkowi na Mazurach.

Planowany hotel nie jest jedyną tak spektakularną inwestycją w Giżycku. Wkrótce ma powstać jeszcze projekt "Wodny świat". Jednym z jego elementów jest budowa lokalu gastronomicznego, w którą zaangażował się znany polski piłkarz - Robert Lewandowski. (Szerzej na ten temat piszemy tutaj: 

)

Wirtualna Polska wskazuje, że te inwestycje spowodują, iż Mazury przestają być oazą spokoju.

„Polacy kochają spędzać czas nad woda, ale nie chcą już nocować, jak w dzieciństwie, na polach namiotowych. Domagają się hoteli i infrastruktury turystycznej na wysokim poziomie, a także propozycji spędzania czasu wolnego (kluby, restauracje)” – wskazują dziennikarze WP.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 48

 • 9
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 3
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 4
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 5
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 20
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 5
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew