ReklamaA1 - Piękny Brzeg

Powstaje nowoczesny lunapark w Giżycku. Zainstalowano już olbrzymie koło widokowe

BieżąceInwestycje20 kwietnia 2023, 6:31Komentarzy: 6
Powstaje nowoczesny lunapark w Giżycku. Zainstalowano już olbrzymie koło widokowe
 fot. Wojciech Karol Iwaszkiewicz/facebook

To ma być atrakcja, która przyciągnie do miasta jeszcze większą ilość turystów z Polski i Europy. Mówimy o budowie przy plaży miejskiej w Giżycku całorocznego obiektu rozrywkowego. Na inwestycję zgodę wyrazili radni miejscy. Teraz inwestor zainstalował już olbrzymie koło widokowe.

- Jednym z tematów, który zdominował dyskusje w ostatnich dniach jest montaż koła widokowego w Lunapark Bajka Giżycko. Jest to jeden z głównych punktów realizacji zawartej umowy na dzierżawę tego terenu. I do tego zrealizowany i nie jest ostatnim nowym elementem giżyckiego lunaparku. Koło jest widoczne z daleka i z pewnością już robi wrażenie, choć nie jest to jeszcze koniec montażu. Warto tutaj dodać również, że jest to fabrycznie nowe urządzenie o wysokości około 12 pięter – informuje burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

Jak informują inwestorzy, prawdopodobnie już w maju br. będzie można skorzystać z atrakcji jaką jest przejażdżka kołem widokowym.

Już wcześniej właściciele lunaparku wskazywali, że inwestycja realizowana będzie w etapach. Pierwszy z nich - przygotowanie nawierzchni, utworzenie alejek i podłączenie wszelkich mediów.

W drugim etapie rozmieszczone zostaną wszystkie urządzenia. W trzecim utworzona będzie mała architektura, czyli m.in. wodospad, fontanna, klomby, nasadzenia, pałąki z kwiatami, ławki, ozdobne oświetlenie, profesjonalne ogrodzenie, brama wejściowa, kasy biletowe, budynek socjalny dla pracowników, toalety. Wszystko to ma zostać utrzymane w klimacie żeglarskim, mazurskim, wodnym, zarówno kolorystyka, jak i elementy ozdobne (syrenka, kotwica, koniki morskie).

W czwartym etapie natomiast zakupione zostanie nowe młyńskie koło o wysokości około 40 metrów. Na koniec właściciele stworzą mini centrum badawcze, w którym dzieci i młodzież (np. z Giżyckiego Elektryka) będą mogły w sposób namacalny i doświadczalny poznać pracę urządzeń lunaparkowych, gdzie wykorzystane jest wiele rozwiązań z dziedziny automatyki, robotyki, elektroniki, informatyki.

Na terenie nowego lunaparku znajdzie się również miejsce relaksu dla rodziców i opiekunów oraz bawiących się dzieci.

Inwestorzy planują, że lunapark będzie w Giżycku aktywny przez cały rok. W tym celu planowane są takie wydarzenia, jak: jarmark bożonarodzeniowy we współpracy z okolicznymi restauratorami, Oktoberfest, imprezy podczas świąt wielkanocnych i majowego, długiego weekendu czy dnia dziecka.

Powstaje nowoczesny lunapark w Giżycku. Zainstalowano już olbrzymie koło widokowe

- Bezpieczeństwo oraz satysfakcja klientów są dla nas priorytetem. Charakteryzujemy się transparentnością, liczy się dla nas najwyższa jakość i jawne spełnianie światowych standardów bezpieczeństwa. Zawsze inwestujemy w solidny i sprawdzony sprzęt. Od wielu lat współpracujemy z brytyjskimi, włoskimi oraz holenderskimi producentami, którzy są pionierami w branży rozrywkowej. Dostarczają oni sprzęt projektowany przez doświadczonych inżynierów, który jest badany w instytutach badawczych oraz wielokrotnie poddawany specjalistycznym testom, zanim zostanie oddany do użytku. Gdy sprzęt zostanie zamontowany na stałe, nie będzie ulegał niszczeniu, które dotychczas wynikało z częstego montażu i demontażu – podkreślają inwestorzy.

Właściciele lunaparku chcą też zainwestować w ogólnopolską kampanię marketingową i reklamową, która ma przyciągnąć do Giżycka turystów z całej Polski i zagranicy.

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 72

 • 37
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 15
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 4
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 5
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 7
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 4
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Wilcze Lotnisko

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Odysseya Yachts