ReklamaA1 - Gertis

Powstaje nowy budynek Kapitanatu Żeglugi Mazurskiej w Giżycku

BieżąceInwestycje14 września 2023, 9:32Komentarzy: 3
Powstaje nowy budynek Kapitanatu Żeglugi Mazurskiej w Giżycku
 fot. UM Giżycko.

Krajobraz w giżyckim porcie powoli się zmienia. Ruszyły prace przygotowawcze przy budowie nowego Kapitanatu Żeglugi Mazurskiej. Obecnie trwa rozbiórka dotychczasowego pawilonu, w którym turyści licznie nabywali bilety na rejsy po mazurskich jeziorach.

- Prace rozpoczęły się 4 września i zgodnie z założeniami mają zostać ukończone do połowy 2025 roku - poinformowała prezes Zarządu Żeglugi Mazurskiej Lidia Należyty.

Pierwszy etap, czyli przygotowanie placu budowy, w tym palowanie obszaru, na którym powstanie budynek Kapitanatu oraz wylanie płyty pod jego budowę planowane jest do końca października. Kolejne etapy, przy sprzyjającej aurze, będą realizowane przez całą zimę.

Powstaje nowy budynek Kapitanatu Żeglugi Mazurskiej w Giżycku

Z nowego Kapitanatu będziemy mogli korzystać w 2025 r. Poniżej przedstawiamy wizualizacje nowego projektu.

Rozbierany budynek kapitanatu Żeglugi Mazurskiej w Giżycku ma już kilkadziesiąt lat. Od wielu lat oczekiwano remontu lub budowy nowego obiektu.

W nowym budynku Kapitanatu, według planów mają mieścić się m.in. restauracja, pokoje do obsługi pracowników. Nowy obiekt swoim wyglądem ma nawiązywać do sylwetki statku.

Powstaje nowy budynek Kapitanatu Żeglugi Mazurskiej w Giżycku

Żegluga Mazurska to największy na Mazurach armator floty statków pasażerskich. Obecnie firma posiada kilkanaście statków, którymi turyści mogą wypływać w rejsy od Węgorzewa po Mikołajki i Ruciane. Te największe jak "Tałty", "Bełdany", "Wigry", "Roś", "Śniardwy", "Dargin" pływają od lat 60-tych ubiegłego wieku Ale są także w miarę nowe, jak choćby zbudowany w Bazie Remontowej Żeglugi Mazurskiej katamaran „Alicja”, którego "matką chrzestną" jest aktorka Alicja Bachleda-Curuś.

Żegluga Mazurska prowadzi w Giżycku także sklep techniczny z artykułami metalowymi. Z Bazy Remontowej korzysta wielu armatorów zajmujących się przewozami pasażerskimi na jeziorach.

fot. UM Giżycko

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

 • 13
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 5
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sailing Machine