ReklamaA1 - Sailing Machine

Powstaje „Silna Marka Mrągowo”. Mazurskie miasto chce zmienić swój wizerunek

Bieżące5 listopada 2020, 7:18
Powstaje „Silna Marka Mrągowo”. Mazurskie miasto chce zmienić swój wizerunek
 fot. mazury24.eu

Samorząd Mrągowa zakończył już prace nad wnioskiem dotyczącym stworzenia projektu „Silna Marka Mrągowo”. Działania w nim założone mają zostać sfinansowane ze środków Funduszy Norweskich i EOG 2014 – 2021.

Jak wskazuje burmistrz Mrągowa, po raz pierwszy tak ważny projekt został opracowany przez miejskich urzędników oraz mieszkańców miasta.

- Podjęliśmy strategiczną decyzję, by Plan Rozwoju Lokalnego i Plan Rozwoju Instytucjonalnego przygotować samodzielnie przy wsparciu oferowanym w ramach projektu świadczonego przez Ministerstwo i Związek Miast Polskich. Pierwszy raz w historii Miasta, tak ważny dokument został opracowany przez Zespół Miejski złożony nie tylko z pracowników samorządowych, ale przede wszystkim z zaangażowanych mieszkańców reprezentujących różne grupy społeczne (przedsiębiorców, społeczników, seniorów i młodzież) - mówi Burmistrz Mrągowa, dr hab. Stanisław Bułajewski.

Burmistrz wskazuje, że przy okazji wspólnego tworzenia wniosku rozpoczął się rozwój współpracy z mieszkańcami i włączania ich w kluczowy proces zarządzania miastem.

- Zależy mi, by „Silna Marka Mrągowo” oznaczała, że wszyscy mrągowianie i turyści, doświadczają wysokiej jakości życia w naszym mieście – dodaje Stanisław Bułajewski.

Projekt „Silna Marka Mrągowo” opiera się na trzech filarach.

Pierwszym jest nawiązanie do przedwojennej tradycji uzdrowiska, aby uruchomić całoroczną turystykę kurortową. Drugim jest wzmocnienie działań proekologicznych: eliminacji niskiej emisji, zmniejszenia presji transportu w centrum, redukcji zużycia opakowań i odpadów. Trzeci to wykreowanie w rejonie Placu Kajki centrum z nowymi funkcjami kulturalno-rozrywkowymi, gdzie skupiać się będzie aktywność turystów i mieszkańców.

Wyniki poznamy za pół roku. Docelowo dofinansowanie otrzyma około 15 miast, które dostaną wsparcie na realizację projektu od 3 mln euro do 10 mln euro. Wkład własny nie jest wymagany, więc dofinansowanie może sięgnąć nawet 100 %.

Na podstawie informacji UM Mrągowo.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew