ReklamaA1 - Stranda Wiosna Lato

Powstanie największe miejsce obsługi rowerzystów na Mazurach

BieżąceInwestycje20 stycznia 2022, 6:13Komentarzy: 1
Powstanie największe miejsce obsługi rowerzystów na Mazurach
 fot. mazury24.eu

Piotr Jakubowski – burmistrz Mikołajek, Jarosław Filipek – burmistrz Rynu podpisali umowy na budowę Miejsc Obsługi Rowerzystów w ramach projektu Mazurska Pętla Rowerowa.

Mikołajski MOR będzie największy na liczącej ponad 300 km trasie rowerowej a korzystać będą z niego także spacerowicze. Inwestycja powstanie w parku przy alei Spacerowej a jej koszt to ponad 1,3 mln zł. Dofinansowanie całego projektu pochodzi z Funduszy Europejskich dla Warmii i Mazur.

Mazurska Pętla Rowerowa ma być unikatem na skalę europejską, łączącym atrakcje szlaku wodnego i rowerowego. Trasa na północy będzie łączyć się z największym szlakiem rowerowym Polski wschodniej - Green Velo. Malownicze jeziora, dziewicze lasy, urokliwe miasteczka, regionalna kuchnia oraz ciekawe wydarzenia to wszystko będzie czekać miłośników dwóch kółek na szlaku.

Na trasie Pętli powstanie 10 wież widokowych, z których będzie można podziwiać mazurskie krajobrazy oraz 18 miejsc obsługi rowerzystów. Wiaty wypoczynkowo-rekreacyjne wraz z serwisem, sanitariaty czy stojaki na rowery zapewnią turystom pełen komfort rekreacji.

Powstanie największe miejsce obsługi rowerzystów na Mazurach

Całość pętli będzie liczyć ok. 310 km, a jej realizacja podzielona jest na dwa etapy. Etap I to 293km (drogi gminne, powiatowe oraz tereny leśne), Etap II (drogi krajowe i wojewódzkie) to 17 km.

Realizacja Mazurskiej Pętli Rowerowej potrwa do 2023 roku, lecz już dziś można korzystać z wielu odcinków trasy.

W realizację projektu zaangażowanych jest łącznie 28 partnerów, w tym wszystkie gminy i powiaty, członkowie Stowarzyszenia WJM 2020, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Zarząd Dróg wojewódzkich oraz Nadleśnictwa z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Szacowana wartość inwestycji to 80 mln zł. Realizacja projektu potrwa do 2023 roku, lecz już dziś można korzystać z wielu odcinków trasy.

Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 ogłosiło przetarg na budowę 16 Miejsc Obsługi Rowerzystów (MOR) oraz 7 wież widokowych w ramach całego projektu.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Ruda

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - HeydayBoats
ReklamaA2 - Ognisty Ptak - wiosna lato 2022