ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Prawie 820 tysięcy złotych na „wodną” inwestycję w Giżycku

Inwestycje23 sierpnia 2019, 19:05
Prawie 820 tysięcy złotych na „wodną” inwestycję w Giżycku
Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz (w środku) podczas podpisywania umowy na realizację zadania: Przebudowa nabrzeży basenu portu śródlądowego w Giżycku fot. mojegizycko.pl/ K. Zadroga

Realizacja zadania „Przebudowy nabrzeży basenu portu śródlądowego w Giżycku” obejmuje m. in. wymianę dalb drewnianych w kanale wlotowym do basenu portowego Żeglugi Mazurskiej na stalowe oraz pogłębienie kanału portowego do uzyskania głębokości co najmniej 2 metrów.

W ostatni czwartek (22 sierpnia) burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz podpisał umowę na realizację zadania: Przebudowa nabrzeży basenu portu śródlądowego w Giżycku . 

Zadanie to będzie realizowane w ramach projektu „Budowa i przebudowa infrastruktury związanej z rozwojem funkcji gospodarczych na szlakach wodnych Wielkich Jezior Mazurskich wraz z budową śluzy „Guzianka II i remontem śluzy „Guzianka I” / Etap II A – udrożnienie szlaku wodnego na Kanale Giżyckim, przebudowa nabrzeży jezior: Mikołajskiego, Niegocin, Nidzkiego oraz brzegów rzeki Pisy” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Planowany termin zakończenia realizacji - koniec 2019 roku

Planowany zakres prac do wykonania to obcięcie pod wodą na właściwej rzędnej (w płaszczyźnie dna) istniejących dalb o konstrukcji drewnianej, a także wykonanie nowych dalb palowych w rozstawie co ca. 10 m w postaci pali stalowych rurowych 355,6/16 mm wypełnionych betonem. Głowica pali zabezpieczona blachą stalową o gr. min 10 mm. Rzędna głowicy pali +118,00 m n.p.m. Planuje się wykonanie pali stalowych w dwóch długościach 10,0 m i 11,0 m. Dalby zastąpią istniejące konstrukcje, które zostaną obcięte pod wodą.

W ramach prac budowlanych zaplanowano wykonanie robót pogłębiarskich Kanału Portowego w celu uzyskania głębokości min. -2,0 m. Granicą wykonania robót pogłębiarskich od strony wschodniej jest granica opracowania, a od strony zachodniej jest lewa krawędź „Kładki dla pieszych” styczna z Portem Śródlądowym Żeglugi Mazurskiej.

Wykonawcą jest AARSLEFF Sp. z o.o. Al. Wyścigowa 6, 02 – 681 Warszawa. Całkowita wartość zamówienia została oszacowana na 817 950,00 zł. Termin zakończenia realizacji zamówienia - 31.12.2019 r.

Burmistrz zapowiada rewolucje na nabrzeżu 

Dzisiaj podpisana umowa z firmą AARSLEFF z Warszawy opiewająca na kwotę ponad 800 000 zł zapewni wymianę dalb drewnianych w kanale wlotowym do basenu portowego Żeglugi Mazurskiej na stalowe – pisze na swojej stronie burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz (burmistrziwaszkiewicz.pl). - Poza tym zostanie pogłębiony kanał portowy, aby uzyskać w nim głębokość co najmniej 2 metrów. To pierwszy etap prac w tym obszarze. Kolejny przewiduje remont nabrzeży portu, ale zostanie wykonany w następnej kolejności. Ta sama firma jesienią przystąpi do przebudowy basenu portowego byłej „Bazy”. Sądzę, że niedługo zostanie uchwalony miejscowy plan plaży miejskiej i wówczas też zaczną się prawdziwe rewolucje na nabrzeżu…

Na podstawie: http://mojegizycko.pl/przebudowa-nabrzezy-basenu-portu-srodladowego-w-gizycku/

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Nowy Harsz