ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Problemy z budową obwodnicy Szczytna

Inwestycje28 października 2020, 12:45Komentarzy: 1
Problemy z budową obwodnicy Szczytna
 fot. GDDKiA Olsztyn

GDDKiA w Olsztynie zdecydowała się na unieważnienie przetargu na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do decyzji środowiskowej dla obwodnicy Szczytna w ciągu dróg krajowych nr 53, 57 i 58.

Jak podaje Generalna Dyrekcja, powodem unieważnienia jest wykluczenie z postępowania jedynego wykonawcy, który złożył ofertę. Wykonaniem zadania zainteresowana była firma Mosty Katowice Sp. z o. o., która zaoferowała wykonanie dokumentacji za kwotę 5 070 675,00 zł.

Wykonawca został wykluczony na podstawie przepisu art. 24 ust. 1 pkt 17 ustawy prawo zamówień publicznych. Firma przedstawiła informacje wprowadzające w błąd Zamawiającego, mogące mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez Zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Wykonawca może w terminie do 6 listopada br. odwołać się od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej. 

W rezultacie postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 4 ustawy prawo zamówień publicznych. Cena oferty najkorzystniejszej, jaka pozostała po wykluczeniu jednego wykonawcy, wyniosła 11 562 000,00 zł i przewyższyła kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia założonej kwoty, tj. 3 519 995,30 zł brutto do wartości oferty najkorzystniejszej.

Zamówienie obejmowało opracowanie dokumentacji dla budowy obwodnicy Szczytna, która będzie jedno jezdniową drogą klasy GP o długości około 17 km i nośności konstrukcji nawierzchni 11,5 t/oś. W ramach inwestycji zostaną wybudowane m.in. węzeł drogowy Korpele, skrzyżowania z drogami lokalnymi, obiekty inżynierskie oraz dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych do obwodnicy.

Przebudowane zostaną drogi publiczne kolidujące z inwestycją, wybudowane będą rozwiązania dla ruchu pieszego i rowerowego oraz obiekty i urządzenia z zakresu ochrony środowiska. 

źródło: GDDKiA Olsztyn

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 4
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka