ReklamaTSA

Projekt "Wodny Świat" w Giżycku powstanie. Mimo odejścia Lewandowskiego

Inwestycje8 października 2020, 6:16
Projekt "Wodny Świat" w Giżycku powstanie. Mimo odejścia Lewandowskiego
 fot. Pracownia Architektoniczna Chillart

Projekt "Wodny Świat" na Jeziorze Niegocin w Giżycku będzie kontynuowany - zapewnił w oświadczeniu wydanym w środę jeden z udziałowców spółki, z której w minionym tygodniu wycofał się Robert Lewandowski.

Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz zamieścił w środę w mediach społecznościowych oświadczenie Wojciecha Stradowskiego, który wspólnie z trzema innymi inwestorami tworzył spółkę Nowe Mazury 8.

Spółka ta miała zbudować w Giżycku kompleks "Wodny Świat". Jednym z udziałowców spółki był Robert Lewandowski ale przed tygodniem wycofał się z inwestycji po tym, jak "Puls Biznesu" napisał, że jeden z jego biznesowych partnerów, Paweł Petrusewicz, był wielokrotnie skazywany prawomocnymi wyrokami za przestępstwa przeciwko mieniu, bezpieczeństwu powszechnemu, wymiarowi sprawiedliwości, wiarygodności dokumentów i obrotowi gospodarczemu. W związku z popełnieniem części z nich przesiedział w areszcie i więzieniu prawie dwa lata.

"Szanujemy decyzję Roberta Lewandowskiego. Robert, ja i Jacek dowiedzieliśmy się ostatnio o naszym czwartym partnerze rzeczy, których nie wiedzieliśmy. Nie zamierzamy jednak rezygnować z realizacji inwestycji zaplanowanych przez spółkę. Przegrupowaliśmy siły i będziemy ją realizować w nowym składzie. W spółce zostaniemy ja i Jacek Koziński. Obydwaj jesteśmy doświadczonymi biznesmenami i jesteśmy w stanie ukończyć to, co zaplanowaliśmy" - napisał w oświadczeniu zamieszczonym przez burmistrza Giżycka Wojciech Stradowski.

Stradowski i Koziński działają w branży developerskiej.

Burmistrz Giżycka poinformował w środę, że w przyszłym tygodniu zaplanował spotkanie z inwestorami.

Spółka Nowe Mazury 8 zamierza zbudować na jeziorze Niegocin w Giżycku kompleks restauracyjno-portowy "Wodny świat". Spółka przed laty zawarła umowę na użytkowanie gruntów pokrytych wodami na jeziorze Niegocin o powierzchni 1 tys. m. kw. Umowa ta obowiązuje do 28 sierpnia 2027 roku.

Według wcześniejszych zapowiedzi Wodny Świat ma kosztować 71 mln zł.

źródło: PAP

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts