ReklamaA1 - Ruciane Park Sylwestra

Przedsiębiorcy turystyczni z Mrągowa podsumowali sezon

Bieżące27 października 2021, 5:56
Przedsiębiorcy turystyczni z Mrągowa podsumowali sezon
 fot. mazury24.eu

Mimo utrudnień spowodowanych pandemią koronawirusa wielu turystów za cel swojej podróży wybrało Mrągowo. Magnesem były pogoda i liczne festiwale - informuje Urząd Miejski w Mrągowie.

– Początek sezonu był bardzo niepewny i obłożenie hotelu uzupełniało się z tygodnia na tydzień. Zaobserwowaliśmy zwiększenie rezerwacji z krótszym wyprzedzeniem, dlatego też na bieżąco odnotowywaliśmy zmianę zajętości pokoi. Ubiegłoroczne obłożenie obiektu było nieco większe niż tegoroczne. Natomiast ceny kształtowały się zdecydowanie na wyższym poziomie niż te z roku poprzedniego – wskazuje Natalia Kurman, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Hotelu Mrągowo Resort & Spa.

Wakacje w Mrągowie upłynęły przede wszystkim pod znakiem turystyki krajowej.

– Pandemia spowodowała, że turyści chcieli wykorzystać moment powrotu do normalności i skorzystać z jak największej ilości usług. Turyści chętnie odwiedzali Mrągowo, widać to było po zakorkowanych ulicach i pełnych parkingach. W związku z obostrzeniami i trudnościami z wyjazdem za granicę dużo osób jednak wybrało pobyt w kraju – mówi Krzysztof Zawiślak, właściciel Restauracji „Smaki Mazur”.

To już drugie wakacje w cieniu pandemii. A koronawirus istotnie wpłynął na zachowania turystów, choć te powoli wracają do normy, wskazuje Marcin Wosik z Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie: – Turyści wybierają mniej uczęszczane miejsca i mniej oczywiste kierunki wyjazdów (…). Zauważyliśmy znaczny spadek liczby grup zorganizowanych oraz turystów zagranicznych.

Jak przyznaje Anna Siwicka, właścicielka „Pokoi nad jeziorem Czos”, tegoroczne wakacje w Mrągowie spędzały rodziny wielodzietne. Ze względu na bogatą i różnorodną bazę noclegową turyści nocowali zarówno w hotelach, jak i prywatnych kwaterach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się domki letniskowe.

– Przeważały  pobyty długoterminowe z pakietem na wyżywienie. Turyści odwiedzający nasze miasto, chętnie korzystali z Polskiego Bonu Turystycznego – dodaje Aneta Zastryżna  z Hotelu Anek.

Covidowe obostrzenia istotnie wpłynęły na rynek turystyczny.

– Za tegoroczne wakacje w Mrągowie turyści musieli zapłacić więcej niż w roku poprzednim. Wyższe ceny usług turystycznych nie wpłynęły jednak na spadek zainteresowania pobytem. Turyści byli gotowi zapłacić więcej za wysoki standard i jakość usług – przyznaje Aneta Sajewska - Dyrektor Hotelu**** Solar Palace Spa & Wellness.

Jak przyznaje mrągowska branża turystyczna, magnesem przyciągającym do Mrągowa turystów są liczne atrakcje turystyczne w mieście i okolicy, możliwość aktywnego wypoczynku blisko natury, a także liczne wakacyjne imprezy.

Źródło: UM w Mrągowie

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Tło Dla Mew