ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Przepłynął szlak Wielkich Jezior Mazurskich wpław. Rekord został potwierdzony

Przepłynął szlak Wielkich Jezior Mazurskich wpław. Rekord został potwierdzony
“Wpław po Rekord - 170 km bez piany” to atak na rekord świata zorganizowany na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. fot. Tomasz Madej

Wyczyn Krzysztofa Gajewskiego „Wpław po Rekord – 170 km bez piany” został ratyfikowany jako oficjalny Rekord Europy w kategorii „The Longest Lake Swim, Europe”! Poprzedni rekord należał do  Attila Manyoki (75,5 kilometra, 2008 rok). Tę fantastyczną wiadomość otrzymał w ubiegłym tygodniu Krzysztof Gajewski!

Wyzwanie pokonania dystansu 170 km wpław „bez piany” na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich nasz śmiałek podjął 15 lipca. Próba zakończyła się 16 lipca – wywalczony został Rekord Polski 78,7 km w kategorii: „The longest lake swim”.

Przypomnijmy, że podczas płynięcia panują rygorystyczne zasady, określone przez międzynarodowe organizacje pływackie. Pływak musi je spełnić, aby rekord został uznany. Spełnienie warunków muszą potwierdzić nie tylko pływacy, ale również niezależni obserwatorzy obserwatorzy obecni na statku. Płynięcie odbywa się jedynie w kąpielówkach, czepku i okularkach. Podczas przeprawy m.in. zabronione jest wyjście z wody, dotknięcie łodzi asekurującej lub innego pływaka, stawanie na dnie, czy używanie jakiegokolwiek sprzętu wypornościowego, np. pianek neoprenowych. 

Zobacz jak Krzysztof Gajewski bił rekord Europy na Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Pływak musiał zmierzyć się z 70 godzinami bez snu, płynął nieustannie w dzień i w nocy, a trasa była trudna, prowadziła przez 13 dużych jezior i 7 długich kanałów. 

Wydarzenie było objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.

Krzysztof Gajewski ma kolejne plany i już teraz wyraził nadzieję, „(…) że zeszłoroczny wynik utrzyma się jako rekord o wiele krócej od poprzedniego i uda się go pobić jeszcze w tym roku! Akcja odbędzie się oczywiście na najpiękniejszym kompleksie jezior na świecie – na Mazurach.”

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 3
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz