ReklamaA1 - Przystań Nautica

Przystań Nautica - to ma być najlepszy port na Mazurach. Co go wyróżnia?

Pływanie po MazurachInwestycje8 maja 2024, 18:49Komentarzy: 5
Przystań Nautica - to ma być najlepszy port na Mazurach. Co go wyróżnia?

Przystań Nautica to nowoczesny port nad jeziorem Święcajty, w północnej części Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Przystań posiada rozbudowaną infrastrukturę oraz rozległy teren rekreacyjny. Od maja 2024 r. oferuje bezpieczne cumowanie łodzi i jachtów oraz atrakcje i gastronomię na miejscu.

Mazury są bardzo popularnym kierunkiem turystycznym. Żeglarstwo się zdemokratyzowało i liczba żeglarzy i motorowodniaków rośni znacznie szybciej, niż dostępność infrastruktury portowej. Dla firmy czarterowych, czy miłośników żeglarstwa sprawdzone miejsce cumowania, to towar pierwszej potrzeby. Przystań Nautica w Kolonii Rybackiej została otwarta tuż przed majówką 2024 r. i jest chyba najnowszym portem na SWJM.

150 miejsc do cumowania jachtów

Przystań oferuje atrakcyjne warunki cumowania, przy wygodnych odnogach cumowniczych oraz prąd i wodę na każdej kei. Port jest wyposażony w sanitariaty: łazienki, prysznice, umywalnię oraz pralnie z suszarnią i mieści ponad 150 jednostek pływających. Przestrzeń cumownicza podzielona jest na trzy strefy: rezydencką, czarterową i keje gościnne. Basen portowy ma głębokość ok. 1,80 m i jest dostosowany do większości mazurskich łodzi. Przystań Nautica może stanowić bardzo dobrą bazę dla każdego, kto szuka mniej uczęszczaną części szlaku. Znajdą tu miejsce zarówno doświadczeni żeglarze i właściciele jachtów, po firmy czarterowe. Nowy port wyposażony jest w slip do wodowania oraz system odbioru nieczystości z łódek.

Atrakcje: strefa gastronomiczna, sauna i wypożyczalnia rowerów

Ofertę portu dopełniają zaplecze rekreacyjne i gastronomiczne. Na terenie znajduje się kapitanat, sauna, ogólnodostępny plac zabaw, plaża oraz strefa gastronomiczna. Goście będą mogli skosztować specjałów, takich jak placki alzackie czy lody rzemieślnicze. Strefa gastro, z fenomenalnym widokiem na wodę, ma potencjał i infrastrukturę na ustawienie kolejnej mobilnej knajpy czy foodtrucka. Dodatkowych wrażeń na lądzie może dostarczyć wypożyczalnia rowerów elektrycznych i tradycyjnych. Port jest położony tuż przy Mazurskiej Pętli Rowerowej i 300 km ścieżek rowerowych. Przestrzeń ma również nowoczesny kapitanat, przestrzeń szkoleniową i może być dobrym miejscem na organizację wydarzeń firmowych, szkoleń czy regat.

Wygodny port na cały sezon

Rezydenci, którzy zdecydują się trzymać łódź w Przystani Nautica mogą liczyć na profesjonalny serwis załogi z wieloletnim doświadczeniem. Znaczna część usług portowych jest wliczona w opłatę postojową. Port ma też wachlarz usług dodatkowych, takich jak zimowanie jachtu, wynajem miejsca na kontener magazynowy czy korzystanie z dźwigu do wodowania większych jednostek.

Nowy port na terenie byłego tartaku

Port jest położony w pięknym miejscu, na terenach byłego tartaku. Warto tu przypłynąć chociaż by po to, by zobaczyć jak zamknięta, poprzemysłowa przestrzeń, zmieniła się w otwartą infrastrukturę turystyczną. W tym sezonie, trzeba to miejsce odwiedzić.

Przystań Nautica znajdziesz przy ul. Węgorzewskiej 12A w Kolonii Rybackiej niedaleko od Węgorzewa. Kontakt do bosmana:783 616 716, email: port@przystannautica.pl.

31 maja 2024 roku przystań Nautica zaprasza na żeglarskie otwarcie oraz koncert!

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 7
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaB2 - Marina Bajana
ReklamaA2 - Odysseya Yachts