ReklamaA1 - Stanica Wodna Stranda 2021

Publikacje o Mazurach. Wielkie Jeziora Mazurskie - przewodnik żeglarski

Bieżące1 września 2021, 8:31
Publikacje o Mazurach. Wielkie Jeziora Mazurskie - przewodnik żeglarski

Koniec sezonu turystycznego na Mazurach nie oznacza końca naszej fascynacji tym wspaniałym regionem. Kiedy już zapadną chłody, pogoda nie zezwoli na podróże i żeglowanie, można wziąć do ręki fantastyczną książkę o Mazurach. „Wielkie Jeziora Mazurskie. Przewodnik żeglarski”. Publikacja powstała przy wsparciu portalu mazury24.eu.

To już drugie, uaktualnione (stan na marzec 2021) wydanie bestsellerowego przewodnika żeglarskiego po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.

Znajdują się tu wszystkie niezbędne informacje dla żeglujących: aktualne dane o 174 portach i przystaniach na szlaku WJM, wraz z numerami telefonów i adresami stron internetowych, opisy poszczególnych jezior, kanałów i śluz oraz miejscowości, zdjęcia z powietrza większości przystani wraz z opisem, mapy z naniesionym oznakowaniem nawigacyjnym, propozycje tras rejsów wraz z planami, spis znaków nawigacyjnych, wiadomości praktyczne, atrakcje turystyczne oraz ciekawostki historyczne.

- Przygotowując do druku drugie wydanie przewodnika, starałem się uwzględnić wszystkie istotne zmiany, które zaszły na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich w ciągu ostatnich dwóch lat. Mam nadzieję, że obecna edycja będzie cieszyła się takim samym powodzeniem jak poprzednia i okaże się jeszcze bardziej pomocna przy planowaniu rejsu po najpiękniejszych na świecie jeziorach – mówi autor, Krzysztof Siemieński.

O autorze:

Krzysztof Siemieński, żeglarz i dziennikarz, w przeszłości był m.in. redaktorem naczelnym branżowych miesięczników żeglarskich „Żagle” i „Rejs” oraz serwisu internetowego PZŻ, dla którego wraz z jednym z autorów zdjęć do tego przewodnika – Markiem Bornińskim – zrobił około 200 krótkich filmów o tematyce żeglarskiej.

Krzysztof Siemieński został żeglarzem ponad 50 lat temu, w 1965 roku. Zaczynał od morza, na które zabierał go ojciec, a po jeziorach mazurskich zaczął żeglować w pierwszej połowie lat 70. Od ponad 30 lat jest armatorem Maka 666.

Przez minione lata przepłynął po morzach i oceanach dziesiątki tysięcy mil, ale Wielkie Jeziora Mazurskie są miejscem, gdzie nadal co roku spędza przynajmniej kilkanaście dni. Ostatnio nie tylko żeglował, ale też objechał Mazury samochodem, aby zdobyć najnowsze dane o portach, przystaniach i otaczającej je infrastrukturze.

Portal Mazury24.eu dołożył cegiełkę do nowego wydania przewodnika, udostępniając kilkadziesiąt zdjęć mazurskich portów i przystani.

ReklamaC1 - Warszawski Salon Jachtowy

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

Reklama

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - PTTK Wilkasy
ReklamaA2 - Klub Mila