ReklamaA1 - Przystań Nautica

Puchar Polski Jachtów Kabinowych powrócił do Mrągowa

Puchar Polski Jachtów Kabinowych powrócił do Mrągowa
 fot. M. Kleczkowski

Z powodu pandemii nie udało się mrągowskim organizatorom otworzyć cyklu PPJK w maju, ale ostatecznie najlepsza ubiegłoroczna eliminacja PPJK wg magazynu „Żagle” wróciła do Mrągowa.

Mrągowskich regat nie mogło zabraknąć w tegorocznym kalendarzu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, który świętuje w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia.

Choć tym razem nie udało się otworzyć cyklu w maju, to organizatorzy dotrzymali słowa i zaprosili żeglarzy w połowie sierpnia do Mrągowa. Na start przybyło tym razem 18 jachtów z całej Polski, rywalizujących w 4 klasyfikacjach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych: T1, T2, T3, Open jednokadłubowe, dwóch klasach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa: jachtów otwartopokładowych i kabinowych.

Podczas oficjalnego otwarcia Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos” otrzymało z rąk wiceprezesa Polskiego Związku Żeglarskiego Jarosława Bazylko prestiżowe nagrody: popularną „blachę” miesięcznika „Żagle” za najlepsze ubiegłoroczne regaty Pucharu Polski Jachtów Kabinowych oraz wyróżnienie w kategorii śródlądowe regaty roku przyznane przez Polski Związek Żeglarski.

–  Wyróżnienia zawsze cieszą, ale przede wszystkim motywują do dalszego działania. Regaty Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa to już uznana marka w Polsce. To trudny organizacyjnie rok, ale w przyszłym sezonie nasz cykl będzie miał już 8 lat i powoli szykujemy się do świętowania żeglarsko tego jubileuszu – komentuje Mateusz Kossakowski, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”.

Ostatecznie z powodu warunków pogodowych udało się rozegrać 3 wyścigi z planowanych 8. Pogoda nie przeszkodziła jednak w żeglarskiej integracji i dobrej zabawie. W grupie T1 sklasyfikowano 2 jachty. Pierwsze miejsce zajęła załoga Civitas Kielcensis: Karol Michałek, Mikołaj Florczak oraz Marcel Kuszewski. Tuż za nimi znaleźli się Maciej Jaskuła i Mariusz Baczyński.

W klasyfikacji T2 zwyciężyli Piotr Matwiejczuk, Grzegorz Swat i Wojciech Sobolczyk. Drugi stopień podium wywalczyła ekipa Piątki +: Tomasz Kopytko, Antoni Kopytko i Paweł Łazarz a na trzecim miejscu znaleźli się Jacek Olubiński, Natalia Sak, Piotr Woźniak.

Zawody w klasie T3 na wygrali Arkadiusz Sendlewski, Dominika Szczepańska, Patrycja Urban i Krzysztof Nowak. Tuż za nimi uplasowali się Michał Marciniak, Patrycja Marciniak, Krzysztof Perliński oraz Kamil Baranowski. Najniższe stopień podium wywalczyła z kolei załoga Legendy Nr 1: Michał Brzozowski, Przemysław Wiśniewski i Justyna Bunar.

W kategorii Open (jachty jednokadłubowe) niepodzielny prym wiodła Delphia 24 OD w składzie: Jakub Malicki, Danuta Tomczak, Mirosława Wierzchowska i Karol Góralczyk. Drugi i trzeci stopień podium wywalczyli odpowiednio: Radosław Cierpiał, Bartosz Grześ i Maciej Michalak; Łukasz Kałamarz i Paweł Skowroński.

Rywalizacja toczyła się także po raz trzeci w klasach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Wśród jachtów kabinowych pierwsze trzy miejsca zajęły załogi następujących sterników: Jakub Malicki, Arkadiusz Sendlewski i Radosław Cierpiał. W klasie otwartopokładowej zwyciężyła ekipa Łukasza Kałamarza przed Krzysztofem Łazarskim pływającym wraz z synem.

Żeglarze startujący w Pucharze Polski Jachtów Kabinowych już szykują do startu w następny weekend w Morągu, gdzie odbędą się mistrzostwa Polski klas kabinowych, a żeglarze na co dzień pływający w Żeglarskich Grand Prix Mrągowa czekają na finał cyklu, który odbędzie się w tym roku pod koniec września.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina