ReklamaA1 - Stranda Majówka

Radni Mrągowa chcą przejęcia przez miasto „Bazy”. Zapowiadają inwestycje w ośrodku

BieżąceInwestycje14 maja 2021, 8:50
Radni Mrągowa chcą przejęcia przez miasto „Bazy”. Zapowiadają inwestycje w ośrodku
 fot. mazury24.eu

Mrągowscy radni mówią jednym głosem w sprawie przejęcia przez miasto Zespołu Oświatowo–Sportowego „Baza” w Mrągowie. W tym celu, z inicjatywy burmistrza Stanisława Bułajewskiego, wystosowali apel do Rady Powiatu o podjęcie stosowanych działań oraz zorganizowanie panelu dyskusyjnego ze wszystkimi zainteresowanymi w tej kwestii podmiotami.

- W lutym Rada Powiatu Mrągowskiego, większością głosów radnych, zdecydowała o zamiarze likwidacji Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego „Baza”, a także o wygaszaniu naboru do II Liceum Ogólnokształcącego w ZOS „Baza” – przypomina burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski. – Nie zgodziłem się z tą decyzją, dlatego od razu podjąłem działania, zmierzające do przejęcia i poprowadzenia „Bazy” przez Miasto. Zaproponowałem przejęcie przez miasto na własność całej „Bazy” – ze wszystkimi składnikami majątkowymi – łącznie z ośrodkiem w Tałtach.

Burmistrz zaznacza, że miasto chce inwestować w rozwój tej placówki.

- W przeciągu kilku lat cała szkoła, w tym obiekt w Tałtach, bez którego szkoła nie mogłaby się rozwijać, mogłyby być jednymi z najnowocześniejszych obiektów w Polsce – dodaje. - Cieszę się, że dziś w tych staraniach wspiera mnie również Rada Miejska, która na ostatniej sesji jednogłośnie poparła apel w sprawie przejęcia przez miasto na własność zarówno placówki w Mrągowie jak i nieruchomości w Tałtach.

Dlatego w maju radni miejscy Mrągowa wystosowali apel do radnych powiatowych o podjęcie działań w celu przekazania obiektu do miejskich struktur.

„Jako Miasto - zainteresowani jesteśmy przejęciem do prowadzenia w całości Zespołu Oświatowo–Sportowego „Baza” w Mrągowie wraz z jego majątkiem ruchomym i nieruchomym, aby mógł być on nadal wizytówką Mrągowa oraz całego regionu Warmii i Mazur. W skład przejmowanego majątku wszedłby również ośrodek szkoleniowy w Tałtach.                            

Dlatego też, apelujemy do Państwa o podjęcie działań skutkujących przekazaniem w całości Zespołu Oświatowo–Sportowego „Baza” w Mrągowie do prowadzenia Gminie Miasto Mrągowo oraz zorganizowanie panelu dyskusyjnego z wszystkimi zainteresowanymi w tej kwestii podmiotami” – czytamy w apelu radnych miejskich Mrągowa.

Na podstawie informacji Miasta Mrągowo

Więcej na ten temat przeczytasz tu.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Sailing Machine