ReklamaA1 - Sztynort Szanty Festiwal

Ranking Travelist. Najpiękniejsze plaże nad jeziorami znajdują się na Mazurach

Bieżące29 lipca 2022, 6:09
Ranking Travelist. Najpiękniejsze plaże nad jeziorami znajdują się na Mazurach
 fot. mazury24.eu

Magazyn podróżniczy Travelist stworzył listę najpiękniejszych plaż nad polskimi jeziorami. Znajdują się na niej kąpieliska z różnych części kraju. Oczywiście, jak mogłoby być inaczej, ranking otwierają plaże na Mazurach.

W zestawieniu Magazyn Travelist umieścił aż cztery plaże na Mazurach. Tak je opisali dziennikarze tego pisma.

Kąpielisko nad jeziorem Ryńskim

Zlokalizowany na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, przy mieście Ryn, jezioro… to właściwe 2 w 1, gdyż akwen łączy się z jeziorem Tałty. Urozmaicona linia brzegowa (liczne zatoczki, cyple i półwyspy), a do tego 3 wyspy czynią go atrakcyjnym dla żeglarzy. Także i szczury lądowe czują się komfortowo w jego sąsiedztwie o czym świadczy obecność przy brzegu kilku ośrodków wczasowych i pól namiotowych.  Aby popływać, warto udać się w kierunku położonego na zachodnim brzegu, dużego portu Bocianie Gniazdo. Tuż obok znajduje się nowoczesna, strzeżona przez ratowników WOPR plaża.

Kąpielisko nad jeziorem Ołów

Mieszkańcy miejscowości Ryn i okolicznych wsi (Rybical, Wejdyki i Mrówki), a także turyści chętnie korzystają również z kąpieliska przy pobliskim jeziorze Ołów. Strzeżone, z pomostem i wypożyczalnią sprzętu wodnego stanowi dobrą alternatywę dla plaż nad Jeziorem Ryńskim.

Kąpieliska nad jeziorem Śniardwy

Śniardwy – „mazurskie morze”, jedna z obowiązkowych atrakcji Mazur i jednocześnie największe jezioro w Polsce. Dzięki imponującej powierzchni 113,4 km2 można się tu rzeczywiście poczuć jak na morzu – gdzie okiem sięgnąć wszędzie woda. Śniardwy to mekka żeglarzy. Na Śniardwy można dotrzeć także wynajętym jachtem albo motorówką.

Jezioro prezentuje się spektakularnie również z perspektywy lądu. W okolicy jeziora znajdziemy liczne ośrodki wypoczynkowe, pola namiotowe, porty i kąpieliska. Co ważne, te ostatnie skupiają się na terenie ośrodków lub mają nieco dziki charakter. Na terenie jeziora Śniardwy nie istnieją zorganizowane, zgodnie z aktami prawnymi, „oficjalne”, miejskie kąpieliska.

Kąpieliska w mieście Giżycko

Na największej plaży miejskiej w Giżycku można się tu poczuć jak w którymś z popularnych kurortów nad Bałtykiem – w wesołym miasteczku wirują karuzele, w powietrzu unosi się zapach gofrów, a dziesiątki straganów kuszą kolorowymi wakacyjnymi gadżetami. Jest również obowiązkowy napis „Giżycko” do pamiątkowych zdjęć. Sama plaża jest szeroka, piaszczysta i strzeżona, jednak w sezonie może być tłoczno. Jeśli więc ktoś szuka nieco bardziej kameralnego i malowniczego miejsca, warto wybrać plażę nad jeziorem Kisajno lub zlokalizowany nad niewielkim jeziorkiem w pobliżu twierdzy Boyen Water Park, z licznymi atrakcjami dla całej rodziny.

Więcej: Ranking plaż nad jeziorami magazynu Travelist

A jakie Wy macie swoje typy, jeśli chodzi o plaże nad mazurskimi jeziorami?

ReklamaC1 - PGE

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

 • 16
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 3
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - DreamBoat

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Stranda Wiosna Lato