ReklamaA1 - Stranda Majówka

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Inwestycje17 grudnia 2020, 11:38
Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Mimo pandemii covid-19 Mazury się nie poddają. Sezon turystyczny na Mazurach można uznać za udany. Także w całym regionie, mimo niekorzystnej sytuacji pandemicznej, nadal toczą się ciekawe inwestycje biznesowe i mieszkaniowe. Postanowiliśmy sprawdzić co i gdzie buduje się na Mazurach, i gdzie ewentualnie można zamieszkać lub zaplanować swój drugi dom (second home).

Stranda Giżycko

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Zaczynamy od Giżycka. To tu na styku dwóch przepięknych mazurskich jezior znajduje się miejsce wyjątkowe. Malowniczo usytuowany kompleks apartamentowców Stranda Residence łączy w sobie niepowtarzalny smak luksusu idealnie współgrający z zapierającym dech w piersiach widokiem mazurskiej przyrody.

Budowę tego imponująco usytuowanego obiektu rozpoczęto w marcu 2019 r, zakończenie (etap I) planowane jest na I kwartał 2021 r. W budynku znajdują się 24 lokale o powierzchni od 53,62 m2 do 89,53 m2. Trwa właśnie sprzedaż II i III etapu inwestycji

Zamkowa Park w Węgorzewie

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Realizowany w Węgorzewie projekt deweloperski „Zamkowa Park” to wyjątkowe miejsce. Apartamenty z urokliwym widokiem na zabytkowy zamek, położone przy rzece Węgorapie tuż przy Skwerze Leszczyńskiego gwarantują komfort mieszkania miłośnikom natury. Amatorzy jachtów żaglowych w odległości 300 m od inwestycji znajdą miejsce, w którym mogą zacumować i zatankować swoją łódź czy wyczarterować jacht.

Realizacja projektu zakłada budowę trzech apartamentowców w II etapach. W I etapie, którego budowa już się rozpoczęła powstanie pierwszy z apartamentów – budynek A, wysunięty najbardziej na północ. W celu zapewnienia mieszkańcom jak najwięcej prywatności w każdym budynku przewidziano jedynie 14 apartamentów 3 lub 4-pokojowych z widokiem na zabytkowy zamek lub zielony skwer. Każdy apartament posiada balkon lub przestronny taras, który pozwala na relaks w towarzystwie przyrody w zaciszu własnego apartamentu. Budynki zostaną wyposażone w windy, miejsca parkingowe, a tuż przy apartamentach powstanie plac zabaw dla najmłodszych. Za bezpośrednią sprzedaż apartamentów w nowej inwestycji w Węgorzewie odpowiada spółka Marshall Real Estate realizująca również sprzedaż innego projektu na Mazurach – „Lake Park” w Mikołajkach.

Lake Park Residence w Mikołajkach

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

W mazurskich Mikołajkach powstaje inwestycja o nazwie „Lake Park Residence”. Mieszkańcy tego kameralnego obiektu, składającego się z zaledwie 38 apartamentów mają do dyspozycji przestrzeń 2,3 lub 4-pokojowych mieszkań o powierzchni od 31 m2 do 77 m2.

W budynku dominują większe apartamenty, zapewniające swobodę i komfort przebywających. Dzięki zastosowaniu takich powierzchni, mieszkańcy nie mają poczucia obecności w pokojowym hotelu, a mogą poczuć się jak w domu.

Projektując budynek przywiązano dużą wagę do tego by uwypuklić to, co jest jego największym atutem – wspaniałe walory przyrodnicze otoczenia. Każdy apartament posiada więc prywatny balkon, przestronny taras lub ogródek na podwyższonym parterze, który pozwala na relaks z widokiem na jezioro i zielony park. W przeciwieństwie do inwestycji typu condo w „Lake Park Residence” to klient decyduje o tym czy samodzielnie będzie korzystał z nieruchomości czy może zdecyduje się na wynajem.

Do tej pory powstały płyty fundamentowe oraz hala garażowa, a w listopadzie na terenie inwestycji rozpoczął się montaż ścian prefabrykowanych i ukończona została już I kondygnacja budynku. Inwestor przewiduje się, że do końca 2020 r., inwestycja osiągnie stan surowy co oznacza znaczne przyspieszenie prac w stosunku do pierwotnego harmonogramu prac budowlanych.

Mazury Residence Giżycko

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Mimo początkowych trudności oraz upadku poprzednich właścicieli, projekt Mazury Residence koło Giżycka ma być nadal realizowany. Osiedle ma być zlokalizowane koło lotniska w miejscowości Bystry koło Giżycka, nad jeziorem Niegocin.

Przewidzianych do realizacji jest 27 rezydencji o powierzchniach od 206 m k2 do 410 m k2, położonych na działkach o wielkości od 5 100 m² do 10 400 m². Działki wyposażone w media: wodociąg, kanalizacja, gazociąg.

Integralną częścią inwestycji Mazury Residence będzie niepowtarzalna infrastruktura: lotnisko dla samolotów turystycznych (zrealizowane), hotel, restauracja, dwie przystanie jachtowe, plaża, korty tenisowe, boiska do gier zespołowych a także działające całą dobę: zaplecze medyczne, w tym lotnicze pogotowie ratunkowe i baza WOPR, ochrona i monitoring, obecność portiera przy bramie głównej, całoroczna, profesjonalna administracja.

Olbrzymi hotel w Giżycku

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Ta inwestycja budzi skrajne emocje. Władze miasta i mieszkańcy jej oczekują. Natomiast obrońcy przyrody wskazują na zbyt dużą skalę budowy. W tle zaś pojawiają się dodatkowo informacje o niepewnym losie budowy hotelu.

Hotel o powierzchni 42 tys. m2 chce w Giżycku wybudować firma z Ełku związana z przetwórstwem ryb. Pojawiają się jednak informacje, że inwestycja może być zagrożona. Burmistrz Giżycka uspokaja, że inwestor ma jeszcze czas na rozpoczęcie prac budowlanych.

Czy obiekt hotelowy faktycznie powstanie w tym miejscu i w kształcie, jak zapowiadano? Tego na pewno nie wiemy. Umieszczamy jednak tę inwestycję w naszym zestawieniu.

Nautica Resort koło Giżycka

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Z bardzo ciekawą inwestycją na Mazurach mamy do czynienia niedaleko Giżycka nad jeziorem Niegocin. Tam powstaje osiedle Nautica Resort.

Architekci z pracowni Chiliart kreując Nautica Resort mieli na celu harmonijne wkomponowanie zabudowy mieszkaniowej i stref rekreacyjno-wypoczynkowych w ponad 3 hektarowy teren zdominowany przez naturalną zieleń. W każdym budynku znajduje się 18 apartamentów o różnorodnym układzie i powierzchni od 52 do 86 m2 z widokiem na jezioro i Kanał Niegociński. Naturalnym przedłużeniem mieszkań na parterze są przytulne ogródki wychodzące w kierunku wody. Na wyższych kondygnacjach przewidziane są przestronne tarasy, a wybrane apartamenty posiadają dodatkowe udogodnienia takie jak wyposażenie salonu w kominek czy taras na dachu.

Osiedle mieszkaniowe ma być wyłączone z ruchu kołowego oraz zapewniać miejsca rekreacji oraz zabaw dla najmłodszych mieszkańców.

Na terenie przyległym do inwestycji powstanie restauracja, Beach-Bar, oraz strefa wypoczynkowa: SPA, siłownia, sala kinowa i klubowa.

Nautica Resort ma również zapewnić możliwość cumowania jachtu w nowoczesnej przystani, bezpośrednio przy apartamencie. Nowoczesny port, powstający w miejscu starego Tabatu, będzie oferował obsługę bosmanatu, slipowanie i zimowanie łodzi.

Ostoja Orli Dziób na półwyspie Kal

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Bardzo interesująco zapowiada się inwestycja mieszkaniowa o nazwie „Ostoja Orli Dziób” niedaleko Węgorzewa. Będzie zlokalizowana w przepięknym zakątku Mazur – na półwyspie Kal.

Firma Apartlux planuje budowę kompleksu 44 apartamentowców o wielkości od 48 m2 do 105 m2. Obaszar inwestycji to ponad 2,4 h działka z ponad 400-metrową linią brzegową jeziora Święcajty. Wszystkie tarasy apartamentów mają być skierowane na jezioro i zatokę.

Osiedle będzie ogrodzone, z parkingami i ciągami pieszymi. Będzie również możliwość wykupienia miejsca przy kei.

Jak deklarują inwestorzy, wybudowane apartamenty swoją architekturą mają nawiązywać do miejscowej, tradycyjnej mazurskiej zabudowy z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Teren ma posiadać również bogate zaplecze rekreacyjne: basen, kort tenisowy, boiska do koszykówki i siatkówki, grill-chata, plac zabaw dla dzieci czy miejsce na rowery.

Villa Natura w Szczytnie

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Villa Natura II, osiedle mieszkaniowe zlokalizowane w Szczytnie, to urokliwy kompleks czterokondygnacyjnych budynków mieszkaniowych z użytkowymi poddaszami, charakteryzujący się położeniem w cichej i bezpiecznej okolicy, dogodnym połączeniem komunikacyjnym z centrum.

Miejsce dla osób, które cenią bezpieczeństwo i wygodny dojazd do pracy, szkoły czy sklepów. Idealne dla tych, którzy oczekują wysokiego standardu za rozsądną cenę. Nowoczesna a zarazem klasyczna architektura, standard oraz jakość materiałów wykończeniowych potwierdzają wyjątkowość tej inwestycji.

Osiedle jest już ukończone i gotowe do zamieszkania.

Kamienica Nowa w Kętrzynie

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

W Kętrzynie przy ulicy Sikorskiego powstaje kolejny, trzykondygnacyjny budynek „Kamienica Nowa”. Teren, na którym zlokalizowany będzie obiekt, jest dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami miasta, atutem inwestycji jest położenie w pobliżu głównej arterii komunikacyjnej.

Projektując budynek zwrócono uwagę nie tylko na nowoczesny wygląd, ale i komfort życia mieszkańców. Wszystkie mieszkania będą posiadały balkon, loggię lub duży taras, a na parterze każdy mieszkaniec będzie miał dostęp do ogródka.

Duży nacisk kładziony jest na energooszczędność budynku, nowoczesne instalacje teletechniczne i najwyższej jakości materiały budowlane. Obiekt jest wznoszony w technologii tradycyjnej murowanej z naturalnych silikatów, które gwarantują bardzo dobrą izolacyjność akustyczną i akumulację ciepła oraz doskonale regulują wilgotność w mieszkaniu.

Nowy dom mieszkalny w Mrągowie

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Nowa inwestycja przy ulicy Mrongowiusza w Mrągowie powstaje z połączenia pracy najlepszych architektów i inżynierów, zaprojektowanej nowoczesnej architektury oraz niebagatelnej lokalizacji – w samym centrum Mrągowa. Będzie to kameralny budynek z 20 mieszkaniami i dwoma niewielkimi lokalami usługowymi.

Inwestor dodatkowo zapewnia windę osobową, garaż wielostanowiskowy z 20 miejscami postojowymi i duże komórki lokatorskie do każdego mieszkania.

W najbliższym sąsiedztwie znajdują się: Centrum Kultury i Turystyki, Jezioro Magistrackie, plac Unii Europejskiej, mini-amfiteart miejski oraz ścieżki spacerowe prowadzące wprost do najstarszych zabytków miasta.

Puławskiego Square w Ełku

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Pułaskiego Square to nowoczesny budynek mieszkalno-usługowy, zlokalizowany przy promenadzie nad jeziorem Ełk. Forma wraz z elewacją budynku nawiązuje do łodzi z żaglami, jakie często spotykamy na mazurskich jeziorach.

Inwestor oferuje głównie kompaktowe, najbardziej popularne mieszkania dwupokojowe, z przestronnymi balkonami i dużymi przeszkleniami, pozwalającymi wykorzystać walory widokowe na bezpośrednie sąsiedztwo tj. jezioro ełckie.

W ramach inwestycji do sprzedaży wystawiono również pięć lokali usługowych, o wielkości od 80 do ponad 160 m2. Zlokalizowane będą na parterze oraz pierwszym piętrze budynku. Teren przed obiektem będzie wykorzystany do aranżacji letnich ogródków, w których goście będą mogli odpocząć, posilić się, spotkać w gronie rodziny lub znajomych.

Na piętrach drugim i trzecim znajdą się mieszkania o powierzchni od 27 m2 do 54 m2. Większość z widokiem na jezioro ełckie. Na piętrze czwartym zaprojektowano mieszkania dwupoziomowe, powiększone o poddasza. Wielkość mieszkań na najwyższej kondygnacji zawiera się w przedziale od 59 do 113 m2 powierzchni całkowitej. Do ich budowy zastosowane zostaną najwyższe materiały budowlane o najlepszych współczynnikach cieplnych i dźwiękoszczelnych.

Komfort House w Ełku

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Komfort House zaprojektowano z myślą o osobach ceniących zarówno piękno terenów rekreacyjnych, jak i swobodny dostęp do najważniejszych punktów miasta. Przestronne, skąpane słońcem tarasy, duże przeszklenia zapewniają dodatkową przestrzeń do spędzania wolnego czasu.

Renomowane osiedle zlokalizowane jest przy ulicy Czesława Miłosza, tuż obok popularnego Osiedla Tuwima. Doskonale rozwinięta komunikacja wokół gwarantuje szybkie dotarcie do innych zakątków Ełku i okolic.

Nowoczesny projekt zakłada apartamenty z dużymi przeszkleniami, ustawnymi wnętrzami i eleganckimi częściami wspólnymi. Ponadczasowa kolorystyka podkreśla elegancki charakter inwestycji. Bezpieczny dziedziniec z największą w mieście prywatną strefą rekreacji zapewni relaks i komfort przyszłym mieszkańcom.

Budynek charakteryzuje się wysokim standardem wykonania, nowoczesnym designem, szlachetnymi materiałami wykończeniowymi (kamień, drewno), wideodomofonami, zaaranżowaną przez architekta zielenią, zastosowanymi energooszczędnymi technologiami. Balkony ze szklanymi balustradami o powierzchni od 4,6 do 82 m2 lub zielone tarasy do 128 m2 w mieszkaniach na parterze zagwarantują upragnioną przestrzeń.

Osiedle Komfort House zapewnia szeroki wybór metraży mieszkań – od 30 m2 do 97 m2.

Apartamenty Przystań w Giżycku

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Wyjątkowa lokalizacja, niekonwencjonalne rozwiązania, nowoczesny design - to tylko niektóre atuty, które wyróżniają tę nowoczesną inwestycję. To bezpieczna przestrzeń dla wszystkich, którzy cenią spokój oraz unikatową architekturę. Ciekawy charakter budynku definiują kaskadowe tarasy.

Osiedle Apartamenty Przystań mieści się przy skrzyżowaniu al. 1 maja z ul. Królowej Jadwigi w Giżycku. Dogodna lokalizacja i pełna infrastruktura, czyni ten projekt idealnym miejscem do zamieszkania.

Inwestor zapewnia szeroki wybór metraży – od 36 m2 do 100 m2, tarasy dachowe, prywatne parterowe ogrody, unikatowe projekty (do 5 m wysokości), cichobieżne windy, wysokiej jakości materiały wykończeniowe, wideodomofony, prywatne miejsca postojowe, zamknięty dziedziniec.

Apartamenty Sonata w Szczytnie

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Apartamenty Sonata to zdecydowanie najciekawsze architektonicznie osiedle położone w Szczytnie.

Architekci pracujący nad projektem inwestycji zadbali, by była ona dostępna dla mieszkańców z różnymi potrzebami - dlatego w ofercie znajdują się lokale od 27 do 79 m2, w ustawieniach od 1 do 4 pokoi z możliwością wyboru mieszkania z balkonem, loggią, ogródkiem lub tarasem, w wymiarach od 4,5 do 77m2.

To co będzie łączyło wszystkich przyszłych mieszkańców Apartamentów Sonata to zamiłowanie do wyjątkowości. Lokale usługowe w parterze budynku znajdujące się od strony ulicy Królowej Jadwigi stanowią idealne uzupełnienie przestrzeni.

Osiedle Koszarova w Giżycku

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Inwestycja mieści się w Giżycku, nieopodal skrzyżowania ulic Koszarowej i Nowowiejskiej. Korzystna lokalizacja budynku, niedaleko centrum miasta, ale i w bliskiej odległości od jezior Niegocin i Kisajno, zapewni mieszkańcom wygodną codzienność.

Wysoki standard wykonania, nowoczesny design, wideodomofony, winda oraz tarasy parterowe i głębokie balkony, nawet do 1,9 m to odpowiedź na oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Balkony ze szklanymi balustradami lub zielone tarasy w mieszkaniach na parterze zapewnią komfortowe miejsce do wypoczynku.

Szeroki wybór metraży – od 32,70 m2 do 73,26 m2 – oraz przemyślane układy mieszkań sprawią, że każdy znajdzie tu miejsce dla siebie: jasne, przestronne i ciche wnętrza, trzyszybowe okna o podwyższonych parametrach akustycznych i termoizolacyjnych, monitoring budynku, wideodomofony, cichobieżne windy.

Nova Forma w Węgorzewie

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Przy bujnie zadrzewionej, zielonej ulicy Kraszewskiego w Węgorzewie powstaje Nova Forma. To kolejny projekt dewelopera w tym urokliwym mieście, który ma być gotowy we wrześniu 2022 r.

Nova Forma usytuowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Węgorzewa, ale z dala od zgiełku.  Przyszli mieszkańcy docenią reprezentacyjne części wspólne z energooszczędnym oświetleniem LED, cichobieżne windy ułatwiające codzienność oraz szklane, nowoczesne balustrady. Zaplanowany, podziemny parking, niegenerujący hałasu „pod oknami”, będzie dodatkowym atutem. Prywatne tarasy zielone (17-63 m²) zapewnią z kolei dodatkową przestrzeń.

Nova Forma będzie także przyjazna dla osób niepełnosprawnych – deweloper zaplanował szersze wejścia oraz dwa miejsca postojowe naziemne dedykowane niepełnosprawnym.

Aparthotel Szelągówka

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Interesująco zapowiada się inwestycja w Sorkwitach. Planowane jest wybudowanie 40 apartamentów wraz z ogródkami i infrastrukturą, co gwarantuje kameralny i luksusowy charakter aparthotelu.

W pierwszym etapie do sprzedaży trafu 8 przytulnych, luksusowych, klimatyzowanych apartamentów schowanych pod strzechą i wykonanych z drewna. Powierzchnia apartamentu wynosi 50,84 m2. Powierzchnia ogrodu od 200 do 300 m2, zapewnione będą także miejsca postojowe.

W drugim etapie do sprzedaży trafi 16 apartamentów oddanych do użytkowania w kwietniu 2021 roku. Każdy apartament będzie posiadał indywidualne wejście, ogrodzony ogród z miejscem do wypoczynku oraz miejsce parkingowe.

Zapach Lasu na Mazurach

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

Apartamenty położone są w centrum Puszczy Piskiej, nieopodal Jeziora Nidzkiego, w miejscowości Karwica (gmina Ruciane-Nida). Miejsce to zostało wytypowane przez National Geographic, jako jedno z 20 miejsc na świecie, które należy odwiedzić.

Obiekt otoczony jest lasem i zapewnia osobom tam przebywającym wyjątkową bliskość natury. Rejon planowanej inwestycji spełnia najbardziej wyszukane potrzeby ludzi pragnących odpoczynku w otoczeniu przyrody, pełnej ciszy, czystego powietrza i prawdziwie mazurskiego klimatu. Takich miejsc pozostało na Mazurach już bardzo niewiele, a Karwica jest jednym z tych ostatnich. Miejsce, które pozwala uwierzyć, że zdrowie pochodzi z natury, oferuje aktywny i zdrowy wypoczynek przez cały rok.

W inwestycji znajduje się 77 apartamentów od 29 do 58 m2.  Obecnie „Zapach Lasu” jest w trakcie budowy (oddanie do użytku – drugi kwartał 2022 roku). Budynek posiada cztery kondygnacje naziemne wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.

Osiedle Radosne w Piszu

Raport inwestycyjny. Zobacz co i gdzie buduje się na Mazurach?

W Piszu przy ul. Słubickiej powstaje kameralne Osiedle Radosne. Pięknie zaaranżowane części wspólne z możliwością wypoczynku na świeżym powietrzu, ponadczasowa architektura ze niestarzejącą się elewacją i zaaranżowana przez architekta zieleń sprawią, ze każdy będzie czuł się tu dobrze.

W ofercie znajduje się szeroki wybór metraży od 34 m2 do 74 m2, stanowiąc doskonałą propozycję zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi.

Przestronne balkony ze szklanymi balustradami od 7 do 15 m2, zagwarantują upragnioną przestrzeń. Niektóre mieszkania dodatkowo wyposażone będą w drugi balkon (ponad 3 m2). Dodatkowo nowy obiekt zapewnia: plac zabaw, kameralny dziedziniec, reprezentacyjne części wspólne, windy, halę garażową, komórki lokatorskie do każdego mieszkania, wideodomofony, drzwi wejściowe antywłamaniowe.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 2
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Sailing Machine