ReklamaA1 - Sztynort Szanty Festiwal

Ratownicy wodni na Mazurach otrzymali wsparcie finansowe

Bieżące29 czerwca 2022, 5:59
Ratownicy wodni na Mazurach otrzymali wsparcie finansowe
 fot. MOPR Giżycko

Urząd Marszałkowski w Olsztynie dofinansuje ratownictwo wodne w regionie kwotą 450 tys. zł. Wsparcie otrzyma sześć organizacji czuwających nad bezpieczeństwem osób przebywających nad wodą.

O wysokości dofinansowania przekazanego w tym roku na ratownictwo wodne poinformował marszałek województwa Gustaw Brzezin. Jak zaznaczył, jest to kwota zbliżona do tych z poprzednich lat.

Dotacje podzielono między sześć organizacji, w zależności od zasięgu ich działania.

WOPR Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie otrzymało 141 tys. zł, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Giżycku - 135 tys. zł, Elbląskie WOPR - 66 tys. zł, Mazurska Służba Ratownicza z siedzibą w Okartowie - 35 tys. zł, OSP w Szeligach Jednostka Ratownictwa Wodnego - 40 tys. zł, a "Podwodnik" Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych w Strzelnikach koło Orzysza - 33 tys. zł.

Sezon dopiero się rozpoczął a doszło już do pierwszych utonięć i wypadków na wodzie. 

Marszałek województwa podkreślił, że samorząd wspiera też inne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. W sumie w tym roku przeznaczono na ten cel 2,25 mln zł z budżetu województwa, z czego 1,1 mln zł trafi do OSP na zakup pojazdów i sprzętu, a 300 tys. zł otrzyma policja na zakup łodzi patrolowych.

Prezes WOPR woj. warmińsko-mazurskiego Sławomir Gicewicz poinformował, że dotacja od samorządu zostanie przeznaczona m.in. na remonty i uzupełnienie sprzętu.

Z kolei 800 tys. zł na ratownictwo wodne i szkolenia ratowników przekazał już w tym roku wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Najwyższą dotację (650 tys. zł) otrzymało Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które dba o bezpieczeństwo na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Mazurska Służba Ratownicza otrzymała 100 tys. zł, a Szkoła Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych "Podwodnik" - 50 tys. zł.

Jak poinformował rzecznik wojewody, Krzysztof Guzek, tegoroczna kwota dotacji od wojewody będzie jeszcze wyższa, bo zostanie ogłoszony kolejny nabór ofert z zakresu ratownictwa wodnego.

źródło: PAP

ReklamaC1 - PGE

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - PTTK Wilkasy
ReklamaA2 - Stranda Wiosna Lato