ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Ratujmy Mazury: Debata o drodze S16 to fikcja

BieżąceInwestycje25 listopada 2020, 13:16Komentarzy: 1
Ratujmy Mazury: Debata o drodze S16 to fikcja
 fot. Radio Olsztyn/Przemysław Getka

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie, ze względu na obecną sytuację związaną z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, wydłużony został do 4 grudnia br. termin na zgłaszanie wniosków, opinii i uwag  ws. planowanej drogi ekspresowej S16 Ełk – Knyszyn. Organizacja „Ratujmy Mazury” uważa tak prowadzone konsultacje za fikcję.

Jak informuje GDDKiA, wszystkie przygotowane materiały związane z inwestycją nadal dostępne są na stronie internetowej http://s16-elk-knyszyn.pl/  oraz w urzędach gmin.

Umowa na przygotowanie dokumentacji projektowej na drogę ekspresową S16, na odcinku Ełk – Knyszyn została podpisana w styczniu 2019 roku. Wykonawca firma Schuessler – Plan Inżynierzy Sp. z o.o., przygotowała dokumentację, czyli Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe wraz z analizą i prognozą ruchu oraz materiałami do decyzji środowiskowej.

Obecnie przygotowane materiały, wraz z formularzami umożliwiającymi wyrażenie opinii, są dostępne na stronie internetowej http://s16-elk-knyszyn.pl/ oraz w urzędach gmin.

Realizacja zadania w systemie „Projektuj i buduj” przewidziana jest na lata 2024 (podpisanie umowy) – 2028 (zakończenie robót).

„Ratujmy Mazury” – takie konsultacje to żart

- Mówiliśmy, że konsultacje ws. budowy S16 przez Mazury to była fikcja. Rzeczywiście nie miały one wiele wspólnego z dialogiem i rozmową. Ale to co proponuje obecnie #GDDKiA ws. budowy drogi S16 na odcinku Ełk-Białystok to co najmniej żart – komentują członkowie organizacji "Ratujmy Mazury" na swojej stronie na facebooku.

Wskazują, że będą to konsultacje hybrydowe.

- Czyli już nawet nie rozmowa, a tylko zebranie pytań i opinii on-line, a potem niech się dzieje wola nieba, a raczej GDDKiA – dodają. - Dlaczego nie możemy odnaleźć wspólnego języka, otwartości na konstruktywne rozmowy, i przede wszystkim wspólnego wytworzenia optymalnych rozwiązań drogowych - tak potrzebnych dla naszego regionu, jak i sąsiednich z dbałością o lokalnych mieszkańców, ich przyszłość i otaczającą przyrodę?

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew