ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Rejs po jeziorze Kisajno

Pływanie po Mazurachrejsy statkami18 czerwca 2019, 9:12Komentarzy: 0
Rejs po jeziorze Kisajno
 fot. konstantynowicz.pl

Firma Konstantynowicz z Giżycka oferuje rejsy wycieczkowe trzema statkami głównie po jeziorze Kisajno, chociaż na życzenie grup zorganizowanych można je rozszerzyć o inne kierunki. Każdy rejs jest omawiany zawsze indywidualnie.

Miejscem postoju statków jest Giżycko, położone w sercu Wielkich Jezior Mazurskich (WJM). Ułatwia to poznawanie terenów zarówno południowych jak i północnych.

Najkrótszy rejs (1,5 godziny) prowadzi Szlakiem Łabędzim, który w całości jest położony na jeziorze Kisajno. Jest to malownicza trasa wiodąca poza głównym szlakiem żeglownym, prowadząca przez szereg przesmyków między wyspami i półwyspami po mniej uczęszczanej, zachodniej stronie jeziora.

Statek może zawitać również do portu w Sztynorcie, gdzie znajduje się zespół pałacowo-parkowy rodziny Lehndorff – wówczas rejs wydłuży się do 2-2,5 godziny.

Nieopodal Sztynortu, na jeziorze Dobskim można podziwiać wspaniałe widoki – to tam znajduje się tzw. Wyspa Kormoranów, gdzie oprócz przedstawicieli tego gatunku ptaków można zobaczyć czaplę siwą czy orła bielika. Taki rejs trwa wówczas 3-4 godziny.

Firma oferuje również wiele wariantów rejsów po Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Jednym z celów wypraw może być również Kanał Mazurski (niezwykła inwestycja architektoniczna, która miała połączyć mazurskie jeziora z Bałtykiem) i świetnie zachowany kompleks bunkrów w Mamerkach.

Będąc na północnej części szlaku warto odwiedzić port w Węgorzewie oraz samo miasto. Z kolei kierując się na południe od Giżycka możemy zatrzymać się na zwiedzanie znanych z szant Mikołajek czy dopłynąć do Rynu, gdzie podupadający niegdyś zamek z XIV wieku został zaadaptowany na hotel, który umożliwia turystom zwiedzanie jego wnętrz.

Dla osób, które chcą po prostu cieszyć się ciszą i relaksem na łonie natury firma proponuje rejs do Zatoki Niebiańskiego Spokoju. Tam można w spokoju, na pokładzie statku cieszyć się ciszą i pełnym relaksem, poczytać książkę lub obserwować piękno mazurskiej natury.


Więcej informacji

ul. 3 maja 13/29, 11-500 Giżycko
tel. 502 536 279 - Piotr, e-mail: piotr@konstantynowicz.pl
tel. 510 729 349 - Klaudia, e-mail: klaudia@konstantynowicz.pl

Przystań: AZS Wilkasy
ul. Niegocińska 5, Wilkasy, 11-500 Giżycko
tel. 87 428 0 700

Przystań: Hotel Europa
Al. Wojska Polskiego 37, 11-500 Giżycko
tel. 87 429 30 01

konstantynowicz.pl

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew