ReklamaA1 - wschód sezonu

Rekordowa ilość turystów podczas majówki w Wilczym Szańcu na Mazurach

BieżąceHistoria6 maja 2023, 7:40Komentarzy: 1
Rekordowa ilość turystów podczas majówki w Wilczym Szańcu na Mazurach
 fot. mazury24.eu

Jak informuje Nadleśnictwa Srokowo w długi weekend majowy licząc od 29 kwietnia do 3 maja Wilczy Szaniec odwiedziło łącznie 13500 gości. To doskonały wynik jak na tak krótki okres.

OEH-P „Wilczy Szaniec” Nadleśnictwa Srokowo jest obowiązkowym punktem na mapie turystycznej Mazur. Kwatera to nie lada gratka dla miłośników historii II wojny światowej, to również doskonała lekcja historii nie tylko dla dorosłych, ale dla dzieci i młodzieży.

- Serdecznie dziękujemy za ogromne zainteresowanie, zaufanie jakim nas obdarzacie, jak i za cierpliwość przy zakupie biletów wstępu. Przypominamy, iż jesteśmy otwarci codziennie w godzinach od 8.00 do 20.00 – informuje Nadleśnictwo Srokowo.

Przy okazji warto wspomnieć, że ekspozycja poświęcona nieudanemu zamachowi na życie Adolfa Hitlera, przeprowadzonego przez pułkownika Clausa von Stauffenberga 20 lipca 1944 roku wzbogaciła się o figury muzealne obu postaci.

- Aby uzyskać więcej informacji, zobaczyć na żywo salę narad przed i po zamachu, przenieść się na chwilę do 1944 roku, wystarczy przyjechać i zwiedzić Ośrodek Edukacji Historyczno-Przyrodniczej "Wilczy Szaniec" – informuje Nadleśnictwa Srokowo.

Przypomnijmy, że w Wilczym Szańcu rozpoczęła się także rozbudowa budynku hotelowo-restauracyjnego. W planach jest również nowa wystawa na terenie Wilczego Szańca oraz budowa pomostu widokowego w ruinach bunkra Hitlera.

Remont ma poprawić standard obsługi osób zwiedzających dawną kwaterę Adolfa Hitlera, gdzie obecnie mieści się Ośrodek Edukacji Historyczno-Przyrodniczej „Wilczy Szaniec”. Rozbudowa i modernizacja budynku, w którym na dole mieści się restauracja, a na górze pokoje hotelowe, będzie kosztować ponad 10 mln zł.

Wilczy Szaniec w latach 1941-44 był kwatera główną wodza III Rzeszy Adolfa Hitlera oraz Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych Niemiec.

Obiekt znajduje się w lesie, obok wsi Gierłoż, 8 kilometrów na wschód od Kętrzyna. Powstała w 1941 r., by Hitler mógł stąd właśnie dowodzić wojskami podbijającymi ZSRR. To właśnie tu 20 lipca 1944 Claus von Stauffenberg i Werner von Haeften dokonali nieudanego zamachu na życie wodza III Rzeszy.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Święto ziemniaka Mazurski Raj

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Stanica Wodna Kietlice 2021
ReklamaB2 - Lamdo
ReklamaA2 - Odysseya Yachts