Reklama
ReklamaA1 - Gertis

Robert Lewandowski wycofuje się „Wodnego Świata”. Co dalej z inwestycją?

Inwestycje2 października 2020, 17:40
Robert Lewandowski wycofuje się „Wodnego Świata”. Co dalej z inwestycją?

Wczoraj media w całej Polsce informowały, że znany piłkarz Robert Lewandowski wycofuje się z inwestycji w Giżycku pod nazwą „Wodny Świat”. Wiele wskazuje na to, że cały zapowiadany projekt biznesowy staje obecnie pod dużym znakiem zapytania. Jednak władze samorządowe Giżycka jeszcze nie chcą komentować tej sytuacji.

Rzeczniczka prasowa Roberta Lewandowskiego wysłała w czwartek PAP jednozdaniowe oświadczenie: "W związku z kontrowersjami jakie pojawiły się wokół spółki Nowe Mazury 8, Robert Lewandowski postanowił całkowicie wycofać się z tej inwestycji."

Przed kilkoma dniami "Puls Biznesu" opisał wspólnika Lewandowskiego w tej spółce, Pawła Petrusewicza.

"To posiadacz gospodarstwa rolnego i fermy drobiu oraz biznesmen prowadzący na Mazurach restauracje i smażalnie ryb. Zajmuje się także chowem i hodowlą ryb. To właśnie w jego domu, położonym nad jeziorem Dejgurek w podgiżyckiej wsi Sterławki Małe, mieści się siedziba spółki Nowe Mazury 8. Paweł Petrusewicz jest osobą wielokrotnie skazywaną prawomocnymi wyrokami za przestępstwa przeciwko mieniu, bezpieczeństwu powszechnemu, wymiarowi sprawiedliwości, wiarygodności dokumentów i obrotowi gospodarczemu i w związku z popełnieniem części z nich przesiedział w areszcie i więzieniu prawie dwa lata" - napisał "Puls Biznesu".

Całe zamieszanie z tym związane z pewnością może niepokoić władze Giżycka, jednakże burmistrz miasta nie chce tej sytuacji komentować…przynajmniej na razie.

- W związku z informacją o wycofaniu się Roberta Lewandowskiego ze spółki Nowe Mazury 8, mającej realizować projekt "Wodny Świat" w Giżycku, do czasu uzyskania oficjalnego stanowiska Inwestora, informuję, że nie będę tej sprawy komentować. Na rozmowę z Inwestorem jestem umówiony w ciągu kilku najbliższych dni. Wówczas przekażę niezbędne informacje i stanowisko Spółki – informuje burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka