ReklamaA1 - Przystań Nautica

Rok 2020 na Mazurach pod znakiem budowy Via Baltica

Inwestycje29 stycznia 2020, 16:09
Rok 2020 na Mazurach pod znakiem budowy Via Baltica
 fot. mazury24.eu

Trzy miesiące po rozpoczęciu budowy drogi ekspresowej S61 na trasie Wysokie – Raczki prace objęły praktycznie cały fragment rozpoczętego odcinka, który liczy prawie 20 km. Kolejne dwa na terenie Mazur: Ełk- Wysokie i Ełk- Szczuczyn są już po przetargu, a prace ruszą tam w ciągu najbliższych miesięcy. Drogowcom sprzyja tegoroczna, łagodna zima.

W październiku ubiegłego roku wbito symboliczne łopaty, rozpoczynając w ten sposób budowę korytarza Via Baltica na Mazurach. Obecnie to ogromny plac budowy obejmujący prawie 20-kilometrowy pas przyszłej drogi ekspresowej S61. W pobliżu miejscowości Wysokie powstaje węzeł komunikacyjny.

Nie przerwano prac na okres zimowy, bo aura pozwala na ich kontynuowanie. Nie jest jednak aż tak różowo, bowiem opady deszczu mogą uniemożliwiać wjazd ciężkiego sprzętu na rozmiękczony teren.

- W tej chwili roboty ziemne mamy zaawansowane w granicach 15% na całym zadaniu, roboty mostowe w granicach 5 % i posuwamy się do przodu. Zgodnie z umową przysługuje nam przerwa od 15 grudnia do 15 marca, a prace ciągle prowadzimy – mówi Antoni Ciepielewski, dyrektor kontraktu odcinka Ełk-Wysokie.

Budowa 3 odcinków w regionie

Odcinek Wysokie – Raczki to jeden z trzech fragmentów drogi realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W przypadku kolejnych dwóch: Wysokie- Ełk i Ełk- Szczuczyn w stronę Warszawy w wyniku przetargów wyłoniono wykonawców prac.

W połowie roku prace objąć mają całość ponad 66-kilometrowego odcinka mazurskiego między Szczuczynem a Raczkami. Budowany odcinek za prawie pół miliarda złotych ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

Łącząca Warszawę z Tallinem droga ekspresowa, licząca około 1 tys km w Polsce powstaje najszybciej. Kierowcy korzystają już z 88 km dróg leżących w szlaku Via Baltica, a kolejne 250 jest w budowie. Plany zakładają, że trasą z Warszawy do granicy z Litwą pojedziemy w 2023 roku.

źródło: TVP Olsztyn

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Wilcze Lotnisko

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina