ReklamaA1 - Przystań Nautica

Rowerem miejskim przez Giżycko. Z aplikacją

Mazury rowerem 31 lipca 2019, 10:00
Giżyckie rowery miejskie na Pasażu Portowym
Giżyckie rowery miejskie na Pasażu Portowym  fot. Mazury24

Dwadzieścia specjalnie oznakowanych rowerów miejskich dostępnych jest w Giżycku przez całe wakacje. Aby ruszyć w miasto jednośladem, najpierw trzeba zainstalować aplikację.

Do wypożyczenia giżyckich rowerów miejskich potrzebna jest aplikacja. Pierwsze pół godziny jeżdżenia jest darmowe, potem zapłacimy 5 gr za minutę. Rowery można wypożyczać i zostawiać w pobliżu jednej z kilkunastu stref postoju w mieście. Najczęściej możemy spotkać je przy ekomarinie (ul. Dąbrowskiego 14), przy moście obrotowym (Nadbrzeżna/Olsztyńska), na Pasażu Portowym (przy Galerii Batory), a także przy dworcu kolejowym. Korzystając z aplikacji można ustalić, gdzie znajduje się najbliższy wolny rower.

Rower miejski z założenia ma służyć szybkiej i bezproblemowej komunikacji wewnątrz miasta. Specyfika korzystania polega na tym, że „wypożyczamy” go w punkcie A, a możemy zostawić niemal w dowolnym obszarze miasta. Nie stanowi zatem żadnej konkurencji dla wypożyczalni miejscowych firm, w których można wypożyczyć rower, ale i w tym samym miejscu trzeba go zwrócić. Rower miejski to usługa, którą wykupujemy, aby rozszerzyć możliwości komunikacji, ale także rekreacji - informuje na swojej stronie burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz (burmistrziwaszkiewicz.pl).

Giżycki rower miejski krok po kroku: Pobierz aplikację Roovee i załóż konto. Zasil konto przelewem lub kartą. Zeskanuj QR kod z kierownicy lub blokady nad tylnym kołem i jedź. Na koniec przejażdżki zamknij ręcznie blokadę tylnego koła.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina