ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Rowerowa trasa ma połączyć Mazury z Podlasiem

InwestycjeMazury rowerem 28 września 2020, 20:50Komentarzy: 1
Rowerowa trasa ma połączyć Mazury z Podlasiem

Jak informuje TVP Olsztyn, nowy projekt tras rowerowych zakłada połączenie Mazur z Podlasiem. Nad pomysłem debatowali w Ełku samorządowcy z północno-wschodniej Polski. Przebieg trasy nie jest jeszcze znany. 

Mamy coraz gęstszą sieć tras rowerowych. Mazurskie gminy sąsiadujące z Podlasiem i Suwalszczyzną chcą wykorzystać ten fakt i połączyć trasami rowerowymi Wielkie Jeziora Mazurskie z Kanałem Augustowskim.Pomysłodawca Geen Velo, amator dwóch kółek, Marek Zamana liczy na to, że w przyszłości z perspektywy roweru zwiedzimy atrakcje u naszych wschodnich sąsiadów, np. na Litwie.

Uzupełnienie tras między Mazurami a Podlasiem to propozycja dla rozwijającej się turystyki, również tej lokalnej. Osiem gmin zawarło wstępne porozumienie, które zakłada budowę trasy w okolicach Ełku, Sejn i Augustowa.

Projekt zakłada połączenie trasy wokół Wielkich Jezior Mazurskich i Green Velo z nowymi ścieżkami rowerowymi – mówi Marek Zamana.

Szlak prowadziłby od istniejącego już Green Velo w Augustowie przez Ełk i Orzysz do budowanej trasy rowerowej wokół Wielkich Jezior Mazurskich. Mógłby iść jeszcze dalej – przez przejścia turystyczne aż na Litwę i Białoruś.

Wszystkie samorządy są za powstaniem takiego szlaku – mówi burmistrz Białej Piskiej Beata Sokołowska. - To dla gminy byłoby bardzo korzystne, zwłaszcza, że władze Białej Piskiej chcą skomunikować ten teren z gminą Ełk.

W mijającej perspektywie finansowania unijnego samorządy otrzymały na budowę dróg rowerowym 1,8 mld złotych. W najbliższych latach tych pieniędzy mam być jeszcze więcej.

źródło: TVP Olsztyn

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka