ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Rowerzyści na Mazurach będą zadowoleni. Nowy obiekt turystyczny w gminie Orzysz

Rowerzyści na Mazurach będą zadowoleni. Nowy obiekt turystyczny w gminie Orzysz
 fot. UM Orzysz.

Miejsce Obsługi Rowerzystów w Okartowie - to kolejny nowy obiekt na turystycznej mapie gminy Orzysz. Obiekt ten powstał jako jeden z kilku tego typu punktów na trasie Mazurskiej Pętli Rowerowej  i ma wychodzić naprzeciw potrzebom rowerzystów odpoczywających w podróży.

MOR w Orzyszu posiada m.in wiatę, toalety i obiekty małej architektury. Dodatkowo w jego sąsiedztwie powstał plac zabaw dla dzieci.

- Każdemu kto zdecyduje się zawitać w to miejsce polecamy także odwiedzenie górującego nad miejscowością urokliwego kościoła  oraz skosztowanie mazurskiej ryby w pobliskiej restauracji miejscowego gospodarstwa rybackiego – informuje Urząd Miejski w Orzyszu.

Rowerzyści na Mazurach będą zadowoleni. Nowy obiekt turystyczny w gminie Orzysz

Mazurska Pętla to 300 km malowniczej trasy rowerowej wraz z infrastrukturą wspierającą rowerzystów. Na północy łączy się ze Wschodnim Szlakiem Green Velo, najdłuższą tego rodzaju trasą w Polsce, a w Giżycku również z nowymi trasami rowerowymi wokół unikatowego w skali kraju i Europy zabytku, XIX-wiecznej Twierdzy Boyen.

W ramach Mazurskiej Pętli Rowerowej wytyczono i przygotowano trasę rowerową wraz z jednolitym oznakowaniem oraz wybudowano 18 wystandaryzowanych Miejsc Obsługi Rowerzystów oraz 9 wież widokowych.

Rowerzyści na Mazurach będą zadowoleni. Nowy obiekt turystyczny w gminie Orzysz

Trasa jest bardzo urozmaicona pod kątem zarówno trudności jak i nawierzchni. Są na niej odcinki szutrowe, leśne, górskie czy utwardzone płaskie. A wszystko wokół jezior, wśród lasów i pól uprawnych, ale też przez miejscowości turystyczne czy przy miejscach historycznych.

Wzdłuż pętli rozlokowane są Miejsca Obsługi Rowerzystów pozwalające na chwilę odpoczynku i dające możliwość skorzystania z toalety czy podładowania baterii. Jest to infrastruktura wypoczynkowa, z wiatami, dostępem do prądu czy stojakami rowerowymi. Każde z tych miejsc może stanowić punkt wypadowy do najbliższych, lokalnych atrakcji. Podobne funkcje pełnią też wieże widokowe – wyróżnia je jednak funkcja podstawowa – są miejscami idealnymi do obserwacji okolicznej przyrody z „wyższego poziomu”.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka