ReklamaA1 - Ognisty Ptak Dzień Kobiet

„Róża Regionów” dla projektów z Warmii i Mazur

Bieżące22 listopada 2023, 10:51Komentarzy: 1
„Róża Regionów” dla projektów z Warmii i Mazur
 fot. mazury24.eu

Projekty i działania prowadzone przez samorząd województwa i inne podmioty z Warmii i Mazur zostały docenione w tegorocznej edycji konkursu „Róża Regionów”. Konkurs ma na celu wskazywanie i wyróżnianie najlepszych projektów promujących polskie produkty turystyczne. W ten sposób konkurs ma wspierać rozwój wysokich standardów prezentowania walorów turystycznych naszego kraju.

Organizatorem „Róży Regionów” jest wydawca branżowego periodyku „Wiadomości Turystyczne”, a jego kapituła ocenia innowacyjność zgłoszonych rozwiązań, jakość ich wykonania oraz przydatność dla turystów.

Zgłoszone propozycje zostały podzielone na cztery kategorie: folder, seria wydawnicza, projekt specjalny i aplikacja mobilna. Wyniki tegorocznej, dwunastej, edycji konkursu ogłoszono podczas uroczystej gali odbywającej się w ramach Międzynarodowych Targów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu 27 października 2023 roku.

W kategorii projekt specjalny, do której zgłoszono aż 17 propozycji, I miejsce zdobył Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego za kampanię promocyjną „Szlak Kopernikowski – Gwiazdozbiór Miejsc”.

Kampania w oryginalny i nieszablonowy sposób promowała szlak turystyczny upamiętniający postać wielkiego astronoma, który większość swojego życia spędził na Warmii, a także przybliżała jego życie i dokonania w różnych dziedzinach.

Z kolei w kategorii „Aplikacja” I miejsce zdobył Mazurski Park Krajobrazowy za aplikację mobilną „Mazurski Park Krajobrazowy”. Turyści znajdą w niej m.in.: propozycje tras pieszych, rowerowych oraz spływu kajakowego, informacje o obiektach i ciekawych miejscach na tych trasach, poradnik turysty, kalendarz imprez odbywających się na terenie i w pobliżu MPK, grę terenową, audioprzewodniki, panoramy 360 stopni wybranych miejsc.

W kategorii seria wydawnicza wyróżnienie specjalne w konkursie otrzymała Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz ze Śląską Organizacją Turystyczną za wydawnictwo cykliczne „LOVE WM_LOVE ŚLĄSKIE”, natomiast wyróżnienie – Starostwo Powiatowe w Olsztynie za serię „podpowiedników” turystycznych „Biblioteczka Świętej Warmii”.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz