Reklama

Rozpoczęcie sezonu żeglarskiego na Mazurach w naszym obiektywie

Bieżące9 maja 2022, 16:57
Rozpoczęcie sezonu żeglarskiego na Mazurach w naszym obiektywie
 fot. mazury24.eu

No i zaczął się sezon żeglarski na Mazurach – otwarcie nastąpiło tradycyjnie w majówkę. Za kilka tygodni zaś rozpocznie się sezon urlopowy. Będzie z pewnością lepszy, ponieważ większość obostrzeń pandemicznych zostało już zniesionych. Zobaczcie nasz fotoreportaż z rozpoczęcia sezonu żeglarskiego w Tle dla Mew.

Otwarcie sezonu żeglarskiego na Mazurach witaliśmy w Tle dla Mew

Za nami otwarcie sezonu żeglarskiego 2022 na Mazurach. Rozpoczęliśmy go w wielu miejscach tego regionu, nagrywając filmy i wykonując sporo zdjęć.

Oficjalne otwarcie sezonu naszego portalu świętowaliśmy w porcie Tło Dla Mew w Rydzewie nad jeziorem Bocznym 30 kwietnia w sobotę.

Przy okazji wykonaliśmy zdjęcia wydarzenia o nazwie Przy-Loty, czyli cyklicznej imprezy Tła Dla Mew. Jeśli dalsza część sezonu będzie wyglądała jak otwarcie - koniecznie musicie w tym roku odwiedzić Mazury...

Żeglować już można po mazurskich jeziorach

Oficjalnie szlak żeglugowy Wielkich Jezior Mazurskich został otwarty 25 kwietnia br. Taki komunikat przekazało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie po wykonaniu oznakowania miejsc niebezpiecznych dla żeglarzy.

Na Wielkich Jeziorach Mazurskich wyznaczany został szlak główny z Węgorzewa przez Giżycko i Mikołajki do Rucianego Nidy. Długość tego szlaku to 111 km. Obok szlaku głównego ustawianych jest 5 szlaków bocznych: na jeziorze Śniardwy do Okartowa, na jeziorze Bełdany w kierunku śluzy Guzianka i jeziora Nidzkiego, w kierunku miasta Ryn (jezioro Ryńskie), z jeziora Niegocin do jeziora Kisajno poprzez kanał Niegociński i jezioro Tajty i kanał Piękna Góra oraz szlak boczny z jeziora Mamry do miejscowości Ogonki na jeziorze Święcajty.

Trzeba uważać na kanałach mazurskich

Ze względu na remont kanałów Mioduńskiego, Szymońskiego, Węgorzewskiego oraz rzeki Węgorapy, na drodze wodnej możliwe są utrudnienia w ruchu oraz wydłużony czas oczekiwania na wejście do kanałów.

Należy jednak podkreślić, że mimo prowadzonych prac, kanały - podobnie jak w ubiegłym roku - przez cały sezon żeglugowy pozostaną otwarte dla ruchu i będzie można nimi pływać.

Ten sezon turystyczny na Mazurach będzie lepszy?

Wiele na to wskazuje, ponieważ polski rząd zniósł większość najbardziej uciążliwych obostrzeń pandemicznych.

Brak limitu osób w sklepach, restauracjach i ponowne otwarcie klubów i dyskotek. To powoduje, że możemy z większym optymizmem myśleć o nadchodzącym sezonie turystycznym na Mazurach.

Tak więc raczej nic nie stoi na przeszkodzie udanego, idealnego wypoczynku na Mazurach w tym roku.

ReklamaC1 - PGE

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaB2 - Ważka Iława
ReklamaA2 - system czarterów