ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Rozpoczyna się budowa obwodnicy Kętrzyna

Inwestycje14 lutego 2020, 11:20
Kętrzyn będzie miał wkrótce obwodnicę.
Kętrzyn będzie miał wkrótce obwodnicę. fot. UM Kętrzyn

Burmistrz Kętrzyna poinformował mieszkańców o rozpoczęciu procesu budowy obwodnicy miasta. Wszystko dzięki doskonałej współpracy z władzami województwa.

 - Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że dzięki naszej bardzo dobrej współpracy z zarządem województwa warmińsko-mazurskiego, po wielu rozmowach i ustaleniach, rozpoczynamy proces budowy obwodnicy Kętrzyna! – powiedział Ryszard Niedziółka. – To szansa na rozwój naszego miasta, na nowe tereny inwestycyjne i doskonałe skomunikowanie miasta z resztą regionu – dodał burmistrz.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie ogłosił już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy.

- Co dla nas ważne na tym etapie nie ponosimy żadnych kosztów, a wartość samej dokumentacji to kilkaset tysięcy złotych – mówi burmistrz.

Obwodnica połączy ze sobą drogę wojewódzką Kętrzyn – Mrągowo z drogą wojewódzką nr 594 (Bisztynek – Kętrzyn), dalej z drogą nr 592 (Bartoszyce – Kętrzyn), aż po drogę wojewódzką nr 591 z Kętrzyna w stronę Barcian i granicy Państwa.

W ramach zamówienia powstanie projekt budowlany z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami i decyzjami administracyjnymi oraz projekt wykonawczy wraz ze specyfikacjami technicznymi. Składanie ofert mija 9 marca, a wykonawca będzie miał 20 miesięcy na realizację zadania.

- To dla nas wielka szansa i wypełnienie mojego zobowiązania wobec Kętrzynian z kampanii wyborczej – przypomniał burmistrz. – Sama droga to początek zmian, bo ona spowoduje wzrost atrakcyjności Kętrzyna pod wieloma względami. Opłacać się tu będzie inwestować, a to da nowe miejsca pracy i wpływy z podatków.

Drogowy boom w tej części regionu będzie spory. Budowana będzie szesnastka z Borek Wielkich do Mrągowa. Do Kętrzyna skróci się więc droga ze stolicy regionu. Z kolei rząd ogłosił właśnie plan budowy 100 obwodnic, ale dotyczy to tylko dróg krajowych.

Przeczytaj też o historii Kętrzyna.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka