ReklamaA1 - Gertis

Rozpoczyna się sezon kolarski na Mazurach

Rozpoczyna się sezon kolarski na Mazurach
 fot. Organizator

Tegoroczny sezon Milko Mazury MTB rozpoczyna się 25-26 lipca w Pasymiu. To nowa lokalizacja w mazurskim cyklu. Niesamowity klimat turystycznego miasteczka połączony ze świetną trasą zapewne przypadnie do gustu fanom maratonów rowerowych.

Ruch to zdrowie. Zgodnie z tą maksymą zapraszamy Państwa do aktywnego udziału w wyścigach w Pasymiu. Piękne krajobrazy i miejsca o wyjątkowej historii dostarczą niezapomnianych wrażeń - mówi Cezary Łachmański - Burmistrz Miasta Pasym. - Wystarczy rower i pozytywne nastawienie by zakochać się w tym miejscu - dodaje.

Na otwarcie sezonu miasteczko sportowe oraz start i meta zawodów zlokalizowane zostaną w samym centrum pięknie odrestaurowanego Rynku Głównego.

Sam wyścig zapowiada się bardzo dynamicznie. Na uczestników czeka dużo ścieżek typu singletrack, kręte zjazdy i podjazdy poprowadzone wzdłuż stromych brzegów jeziora Kalwa. Runda liczy ok. 30 km i ma około 370 metrów przewyższenia. Początek i koniec rundy do ok. 3 kilometrowy odcinek asfaltowy.
 

Rozpoczyna się sezon kolarski na Mazurach

Do wyboru trzy dystansie w niedzielę – Hobby (30 km), Expert (57,5 km) i Pro (86 km) oraz sobotni dystans FUN (10,7 km), który jest propozycją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem górskim i odwiedzających Pasym turystów.

Bezpłatne wyścigi dla dzieci

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych rowerzystach, którzy będą mogli wziąć udział w dwóch bezpłatnych wyścigach sobotnim Nickelodeon Race Liga Szkółek Kolarskich oraz niedzielnym Łaciate Junior Strider Cup Mazury MTB. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej na stronie organizatora.

Wyścigi Nickelodeon Race - Liga Szkółek Kolarskich będa dobrą okazją do rywalizacji z najlepszymi młodymi kolarzami z regionu na specjalnie przygotowanych trasach.

Na adeptów szkółek kolarskich w sobotę czeka:

Wyścig Nickelodeon Race 1 - Skrzaty: 1 runda, mała - ok. 400 metrów

Wyścig Nickelodeon Race 2 - Wentylki: 3 rundy, małe - ok. 1200 metrów

Wyścig Nickelodeon Race 3 - Żak / Żaczka: 5 rund, małych - ok. 2000 metrów

Wyścig Nickelodeon Race 4 - Młodzik / Młodziczka: 1 runda, duża ( skrócona ) - 10,7 km.

Łaciate Junior Strider Mazury Cup to unikatowa seria zawodów przeznaczona bezpośrednio dla dzieci od 1,5 roku do 5 lat, które chcą poczuć dreszczyk emocji związany z wyścigami, nawiązać nowe przyjaźnie i dobrze się bawić całą rodziną. Strefa przygód Strider ulokowana zostanie w Miasteczku Sportowym a z toru korzystać będzie można również w sobotę pod okiem instruktora.

Na najmłodszych kolarzy czekają następujące wyścigi:

Łaciate Junior STRIDER Racing - 1 do 2 lat (chłopcy i dziewczynki)

Łaciate Junior STRIDER Racing - 2 - 3 lata (chłopcy i dziewczynki)

Łaciate Junior STRIDER Racing - 3 - 4 lata (chłopcy i dziewczynki)

Łaciate Junior STRIDER Racing - 4- 5 lat (chłopcy i dziewczynki)

Szczegóły dotyczące wyścigu w komunikacie startowym: https://www.mazurymtb.pl/aktualnosci/komunikat-startowy-milko-mazury-mtb-etap-1-pasym-cztery-wieze-nad-kalwa

Elektroniczne zapisy prowadzone są na stronie www.mazurymtb.pl . Nowość na tegoroczny piąty sezon to rozbudowany profil Team Menagera, który ułatwi zbiorową rejestrację członków drużyn.
 

Rozpoczyna się sezon kolarski na Mazurach

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka