ReklamaA1 - Apartamenty Ruciane Nida

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie drogi na Mazurach

BieżąceInwestycje26 maja 2023, 5:37
Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie drogi na Mazurach
 fot. GDDKiA w Olsztynie.

Na 122 mln zł wyceniono rozbudowę blisko 14 km DK65 pomiędzy Kowalami Oleckimi i Oleckiem. Ofertę w tej kwocie, wybraną jako najkorzystniejszą, złożyła firma Budimex. Jedynym kryterium oceny ofert była cena. Na realizację zadania wybrany wykonawca robót będzie miał 18 miesięcy.

W ramach rozbudowy odcinka drogi o długości 13,8 km wykonana zostanie nowa konstrukcja nawierzchni o dopuszczalnym nacisku 11,5 t/oś i szerokości 8 m.

Przebudowanych będzie siedem skrzyżowań. Powstaną chodniki o długości około 7 km, pięć przejść dla pieszych oraz dziesięć zatok autobusowych. Przebudowane zostaną przepusty (19) oraz obiekt mostowy. Wykonane zostanie oświetlenie drogowe.

Głównym celem planowanej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, warunków komunikacyjnych oraz dostosowanie parametrów drogi do przenoszenia obciążeń 11,5 t/oś. Poprawa geometrii drogi i jej równości przyczyni się do zwiększenia komfortu jazdy podróżujących.

Na poprawę bezpieczeństwa wpłynie rozbudowa skrzyżowań zwykłych do skrzyżowań skanalizowanych wraz z budową oświetlenia oraz budową dodatkowych pasów ruchu do skrętu w lewo na wlotach drogi krajowej. Przejścia dla pieszych wraz z budowanymi chodnikami przy skrzyżowaniach umożliwią bezpieczne korzystanie przez pieszych z zatok autobusowych i komunikacji publicznej.

- Rozbudowa odcinka Kowale Oleckie - Olecko, to część działań na DK65 w województwie warmińsko-mazurskim, jakie prowadzimy w celu poprawy warunków jazdy i bezpieczeństwa na tej drodze. Do tej pory wybudowaliśmy obwodnice Gołdapi, Olecka i Ełku oraz rozbudowaliśmy odcinek Gołdap - Kowale Oleckie – informuje Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie. - W kwietniu tego roku zakończyliśmy rozbudowę odcinka DK65 w Ełku, obejmującego ulice Przemysłową i Grajewską. Do końca sierpnia bieżącego roku potrwają prace nad rozbudową odcinka od drogowego przejścia granicznego Gołdap do początku obwodnicy Gołdapi.

W ubiegłym tygodniu (18 maja) podpisano również umowę na projekt i budowę obwodnicy Gąsek (realizowanej w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic). Na etapie przetargów znajdują się rozbudowy odcinków Olecko - Gąski, Gąski - Ełk i Nowa Wieś Ełcka - granica województwa.

- Po zrealizowaniu tych wszystkich prac poprawimy warunki i bezpieczeństwo ruchu na całym odcinku DK65 w województwie warmińsko-mazurskim – deklaruje GDDKiA w Olsztynie.

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - To tutaj

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Odysseya Yachts