ReklamaA1 - Przystań Nautica

Rusza nowa inwestycja na mazurach! Wywiad z inwestorem – tylko u nas

Inwestycje30 kwietnia 2021, 0:15Komentarzy: 3
Port Ruda na jeziorze Wojnowo wkrótce zmieni się nie do poznania
Port Ruda na jeziorze Wojnowo wkrótce zmieni się nie do poznania fot. portruda.pl

Robert Lewandowski, Piotr Kraśko – to tylko niektóre nazwiska inwestorów lokujących swój kapitał na mazurskiej ziemi. Potencjał pięknych jezior i niezwykłego uroku Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich zauważyła także firma Ripose Sp. z o.o. realizująca inwestycję „Port Ruda”. Tylko u nas – wywiad z Prezesem Spółki – Marcinem Muczke.

Po pierwsze – dlaczego akurat w miejscowości Ruda postanowili Państwo zrealizować swoją inwestycję?

Wielki potencjał tego miejsca zauważyła Rada Gminy Miłki, uchwalając w 2013 roku plan miejscowy, który pozwala na rozwój walorów turystycznych i wypoczynkowych na terenie miejscowości. Oczywiście jest to zrozumiałe z uwagi na fakt, iż za inwestycjami do gminy trafiają podatki. Przychylny i pro rozwojowy samorząd gminny zdecydowanie zachęca do prowadzenia inwestycji, szczególnie w tak atrakcyjnym miejscu, które posiada port, pomost, slip dla łodzi i własną linię brzegową dla każdej z działek. Bardzo pozytywnie oceniamy także współpracę z powiatem, który bardzo sprawnie podchodzi do kwestii formalnych związanych z uzyskaniem wszelkich wymaganych dokumentów.

Co ważne, jezioro Wojnowo należy do Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Właśnie tutaj można rozpocząć rejs żaglówką, wypływając na jezioro Niegocin przez jezioro Nialk. Sam jestem posiadaczem patentu więc wiem, jaką radość sprawia podróżowanie łodzią po tych zbiornikach i zwiedzanie miejscowości. Nie ukrywam, że za ideą inwestycji stoją tak naprawdę nasze marzenia o pięknym i cichym miejscu na mazurach. Zarówno zamiłowanie do przyrody jak i do sportów wodnych skierowały uwagę wspólników Ripose na ten teren. Zdradzę także, że jest to jedynie pierwszy etap inwestycji. Warto także wspomnieć o projekcie Wielkiej Pętli Mazurskiej, dzięki której jezioro Wojnowo uzyska połączenie z jeziorem Śniardwy. Jest ona na etapie projektu.

Rusza nowa inwestycja na mazurach! Wywiad z inwestorem – tylko u nas

To nowoczesna i niespotykana do tej pory forma architektoniczna. Skąd decyzja o tak odważnym i niespotykanym designie budynków?

Nietypowa bryła budynku pozwala na zastosowanie dużych przeszkleń. To dzięki nim z każdego poziomu budynku mamy widok na jezioro Wojnowo, które jest sercem inwestycji. Ponadto przeszklenia pozwalają na bardzo jasne, pogodne wnętrze - niezależnie od pory roku. Elewacja wykonana z klinkieru jest nie tylko elegancka i łatwa w utrzymaniu ale także bardzo trwała. W połączeniu z blachą na rąbek z pełnym deskowaniem i ociepleniem z wykorzystaniem wełny mineralnej otrzymujemy dom odporny na warunki atmosferyczne, dobrze izolujący zarówno przed chłodem jak i słońcem. Co ważne – każdy będzie miał wybór ogrzewania domu – wyposażenie obejmuje pompę ciepła lub nowoczesny piec na pellet z płaszczem wodnym. Należy tu także zaznaczyć, że są to domy całoroczne,

A infrastruktura? Co poza budynkiem oferuje to miejsce?

Już w tej chwili na terenie wspólnym wybudowany jest slip dla łodzi. Istnieją także pomosty i port dla łódek – w tym wypożyczalnia żaglówek Makarina. Nienaruszone tereny zielone, czysta woda i cisza to na pewno największe atuty tego miejsca – ilość działek z dostępem do Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich kurczy się w zastraszającym tempie, nie wspominając o działkach budowlanych z własnym portem i linią brzegową – tych już praktycznie nie ma, zostały wykupione przez inwestorów.

Takie widoki na jezioro Wojnowo, czekają przyszłych nabywców w Porcie Ruda
Takie widoki na jezioro Wojnowo, czekają przyszłych nabywców w Porcie Ruda

Czyli tanio nie będzie?

W inwestycjach jak w produktach – jeżeli decydujemy się na klasę premium nie możemy oczekiwać niskiej ceny. Co ciekawe mimo iż nie ruszyliśmy jeszcze pełną parą z pracami – jeden dom wraz z działką został już zarezerwowany przez klienta z okolic Warszawy. Dyskusji o cenie praktycznie nie było. To zdecydowanie nie jest produkt dla każdego – domy są skierowane do wąskiej grupy odbiorców, którzy cenią sobie prywatność, ciszę, spokój i niezwykły komfort – który inny inwestor oferuje swojemu klientowi udział w porcie i slipie dla łódek? To miejsce będzie zieloną enklawą odciętą od tłumów turystów. Jednocześnie warto zauważyć, że odległość od Giżycka to jedyne 9 kilometrów – pozostajemy więc bliscy naturze nie rezygnując z komfortu dostępu do usług i wygód, które oferuje miasto.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia w realizacji inwestycji.

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do śledzenia postępów inwestycji na facebooku Port Ruda facebook.com/portruda oraz do kontaktu poprzez stronę www.portruda.pl.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

 • 5
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 2
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 10
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 2
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mazurolandia

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina