ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Rusza sezon Milko Mazury MTB

Rusza sezon Milko Mazury MTB
 fot. Organizator

Milko Mazury MTB to najszybciej rozwijający się cykl wyścigów kolarstwa górskiego w Polsce. Projekt, który upowszechniania dyscyplinę wśród dzieci i młodzieży. Organizatorzy namawiają na aktywność, zdrowy tryb życia i rodzinne spędzanie czasu. Do tej pory udział w projekcie wzięło blisko 16 000 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a zmagania na trasach obserwowało około 150 000 kibiców. 

W sezonie 2021 w ramach Milko Mazury MTB odbędzie się aż 10 emocjonujących wyścigów zorganizowanych w najatrakcyjniejszych mazurskich miejscowościach. Centra turystycznych miast znów staną się areną zmagań setek kolarzy z Polski i z zagranicy.

Centrum Mikołajek, Park Rogera Goemaer’a w Giżycku, Rynek Główny w Pasymiu, tereny rekreacyjne w Iławie, Ośrodek Piękny Brzeg w Węgorzewie, Eko Marina w Piszu i amfiteatr w Mrągowie to tylko jedne z wielu lokalizacji, które odwiedzimy w ramach Milko Mazury MTB 2021.
 
W Iławie na kolarzy czekać będzie malownicza trasa poprowadzona z parkingów pod Stadionem Miejskim w Iławie, na którym wybudowane zostanie Miasteczko Sportowe.

Trasa poprowadzi zawodników przez pagórkowate tereny Nadleśnictwa Iława, wzdłuż pięciu jezior: Łąckie, Łajskie, Kociołek, Radomno i Czerwone. Trasa zachwyci malowniczymi singletrack’ami w lasach Nadleśnictwa Iława.

Zawodnicy, biorący udział w wyścigu, będą mieli do wyboru 4 różne dystanse, w zależności od umiejętności: PRO – 78,5 km, Expert – 58,5 km, Hobby – 38,5 km oraz Fun – 15 km. Informacje o szczegółowych dystansach i plikach nawigacyjnych trasy znajdują się na stronie: www.mazurymtb.pl/  

Milko Mazury MTB to nie tylko wymagająca trasa dla doświadczonych kolarzy. Początkującym rowerzystom przygotowano  dystans Fun. Wyścig Fun dedykowany jest tym wszystkim, których ciekawi współzawodnictwo i rywalizacja na rowerze górskim i chcieliby spróbować swoich sił na łatwej, krótkiej i bardzo malowniczej trasie. 

Organizatorzy cyklu nie zapomnieli także o najmłodszych, którzy będą mogli wziąć udział w dwóch wyścigach: ŁACIATE JUNIOR RACE – Liga Szkółek Kolarskich oraz ŁACIATE JUNIOR STRIDER RACING, którego trasa przygotowana zostanie na Placu Wolności.

Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej lub pisemnej na stronie organizatora lub na miejscu w miasteczku wyścigu. Wyścigi dla dzieci dopasowane zostały odpowiednio do grup wiekowych: 

Wyścig ŁACIATE JUNIOR RACE - Liga Szkółek Kolarskich.

ŁACIATE JUNIOR RACE 1 Skrzaty  – Chłopcy i Dziewczynki w wieku 6 lat.

ŁACIATE JUNIOR RACE 2 Bystrzaki - Chłopcy i Dziewczynki w wieku od 7 do 8 lat.

ŁACIATE JUNIOR RACE 3 Wentylki – Chłopcy i Dziewczynki w wieku od 9 do 10 lat. 

ŁACIATE JUNIOR RACE 4 Żak/Żaczka – Chłopcy i Dziewczynki w wieku od 11 do 12 lat. 


ŁACIATE JUNIOR RACE 5 Młodzik / Młodziczka - Chłopcy i Dziewczynki w wieku od 13 do 14 lat. 

Wyścig ŁACIATE JUNIOR STRIDER RACING

STRIDER Racing 1 – Chłopcy i Dziewczynki w wieku do 2 lat; 
STRIDER Racing 2 – Chłopcy i Dziewczynki w wieku 3 lata; 
STRIDER Racing 3 – Chłopcy i Dziewczynki w wieku 4 lata; 
STRIDER Racing 4 – Chłopcy i Dziewczynki w wieku 5 lata;
 
Serdecznie zapraszamy całe rodziny na rowerową przygodę w dniach 29 – 30 maja do Iławy. Zachęcamy również kibiców do aktywnego wsparcia kolarzy. Nic tak nie niesie na trasie jak dobry i głośny doping.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: www.mazurymtb.pl

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - system czarterów