ReklamaA1 - Rejsy Statkami Faryj

Ruszyła budowa ścieżki rowerowej w Ełku na Mazurach

BieżąceInwestycje12 kwietnia 2023, 20:08Komentarzy: 1
Ruszyła budowa ścieżki rowerowej w Ełku na Mazurach
 fot. UM Ełk

Jak informuje Ratusz w Ełku, wzdłuż ulicy Suwalskiej ruszyła budowa ścieżki rowerowej. Trasa powstanie na odcinku od restauracji Ełczanka do ronda J. Cichowicza. Zakończenie prac już w sierpniu tego roku.

Miasto przekazało plac budowy pod ścieżkę rowerową przy ulicy Suwalskiej. Budowa stanowi jeden z elementów dofinansowanego projektu „Poprawa mobilności miejskiej w MOF Ełk – linia nr 2”, którego celem jest poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców miasta Ełk, a tym samym zwiększenie liczby mieszkańców, którzy zrezygnują z poruszania się samochodem na rzecz transportu publicznego oraz rowerowego.

Zakres umowy obejmuje m.in. budowę ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej w kolorze czerwonym, budowę, przebudowę, remont ciągów pieszych o nawierzchni z kostki brukowej wzdłuż ul. Suwalskiej o długości 610 m od przejścia pieszo-rowerowego przy restauracji Ełczanka do ronda Jerzego Cichowicza.

Zakończenie prac nastąpi do: 11 sierpnia 2023 r.

- Na inwestycję miasto pozyskało ponad 84% dofinansowania z Unii Europejskiej i budżetu państwa. Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia dostępności do usług publicznych, ponieważ trasa linii autobusowej nr 2 jak też ścieżki rowerowe wzdłuż niej, prowadzą do: Zespołu Szkół nr 1, Urzędu Miasta Ełk, Starostwa Powiatowego w Ełku, stadionu miejskiego, Parku Wodnego oraz wielu innych obiektów użyteczności publicznej – informuje Urząd Miejski w Ełku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu państwa.

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 6
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka