ReklamaA1 - Ognisty Ptak Dzień Kobiet

Są pieniądze dla mazurskich gmin na atrakcje turystyczne

Bieżące11 marca 2021, 7:14Komentarzy: 1
Są pieniądze dla mazurskich gmin na atrakcje turystyczne
 fot. mazury24.eu

Konkurs „Łączy nas turystyka” – organizowany przez samorząd województwa, pozwoli na podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu poprzez poprawę jakości turystycznej i przestrzeni publicznych.

- Dzięki dofinansowaniu ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego udaje się pozytywnie wpłynąć na kształtowanie turystycznego wizerunku regionu - mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - Jednym z naszych projektów jest inicjatywa „Łączy nas turystyka”. Na finansowe wsparcie mogą liczyć gminne zadania związane z budową, rozbudową, doposażeniem, odnową czy modernizacją ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej w województwie warmińsko-mazurskim. Nie zapominajmy, że turystyka to jedna z branż szczególnie dotkniętych negatywnymi skutkami koronawirusa. Dlatego mamy nadzieję, że zrealizowane w tym konkursie zadania znacznie przyczynią się do odbudowy tej dziedziny życia już po zakończeniu pandemii.

Wsparcie zostanie przeznaczone m.in. na zagospodarowywanie plaż, kształtowanie terenów zielonych, urządzanie miejsc odpoczynku dla rowerzystów i kajakarzy na szlakach turystycznych czy znakowanie szlaków w terenie.

Zadanie musi być spójne z kierunkami strategicznymi ujętymi w Strategii Rozwoju Turystyki Województwa Warmińsko-Mazurskiego do roku 2025 oraz wpływać na podniesienie atrakcyjności turystycznej.

Z budżetu województwa przeznaczono na ten cel łącznie 170 tys. zł, natomiast maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 20 tys. zł. Każda gmina ma możliwość złożenia tylko jednego wniosku.

Nabór wniosków potrwa do 16 kwietnia 2021 roku.

Decyzję w formie uchwały o udzieleniu pomocy finansowej na realizację zadań podejmuje sejmik województwa warmińsko-mazurskiego na podstawie rekomendacji zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Więcej informacji tu: Projekt

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Tło Dla Mew