ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Są pieniądze na rozwój turystyki na Mazurach

Bieżące23 stycznia 2023, 7:25Komentarzy: 1
Są pieniądze na rozwój turystyki na Mazurach
 fot. mazury24.eu

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego już po raz piąty zaprasza gminy Warmii, Mazur i Powiśla do udziału w konkursie „Łączy nas Turystyka”.

Ideą inicjatywy jest podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu poprzez poprawę jakości architektury turystycznej i przestrzeni publicznej.

Na finansowe wsparcie mogą liczyć zadania związane z budową, rozbudową, doposażeniem, odnową czy modernizacją ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej w województwie warmińsko-mazurskim. Do nich można zaliczyć m.in. zagospodarowywanie plaż, kształtowanie terenów zielonych, urządzanie miejsc odpoczynku dla rowerzystów i kajakarzy na szlakach turystycznych czy znakowanie szlaków w terenie.

Z budżetu województwa przeznaczono na ten cel łącznie 170 tys. zł, natomiast maksymalna wysokość dofinansowania jednego projektu wynosi 25 tys. zł. Każda gmina ma możliwość złożenia tylko jednego wniosku, a finansowy wkład własny gminy nie może być niższy niż kwota wnioskowanej pomocy finansowej na zadanie w formie dotacji.

Termin składania wniosków mija 31 marca 2023 roku.

- W ostatnich pięciu latach samorząd województwa objął wsparciem finansowym 47 projektów zrealizowanych przez gminy na łączną kwotę blisko 666 tys. zł. Dzięki tej inicjatywie w całym województwie powstała użyteczna infrastruktura turystyczna. Mogą z niej korzystać nie tylko mieszkańcy, ale również turyści odwiedzający nasz region - informuje Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

W ubiegłym roku wsparcie trafiło do gmin: Kurzętnik, Pieniężno, Sępopol, Dobre Miasto, Ostróda, Olsztynek, Miłomłyn, Szczytno, Węgorzewo, Olsztyn, Prostki, Orzysz.

Decyzję w formie uchwały o udzieleniu pomocy finansowej na realizację zadań podejmuje sejmik województwa warmińsko-mazurskiego na podstawie rekomendacji zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Ruciane Park