ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Samolotem na Mazury? Teraz także z Krakowa i Wrocławia

Bieżące26 kwietnia 2021, 10:45Komentarzy: 1
Samolotem na Mazury? Teraz także z Krakowa i Wrocławia
 fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

Warmia i Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów Polski, łączący w sobie dziewiczą naturę, bogate dziedzictwo kulturowe i przepyszną kuchnię. To miejsce, gdzie można odpocząć od zgiełku dużych miast i codziennych obowiązków - relaksując się w spa lub aktywnie spędzać czas nad wodą czy na szlaku rowerowym. To idealne miejsce jest też... w zasięgu lotu!

Mieszkańcy Polski południowej, szukający pomysłu na bezpieczne i wygodne podróżowanie po kraju, mogą skorzystać z bezpośrednich lotów na Mazury. W letniej siatce połączeń regionalnego lotniska Olsztyn-Mazury położonego w miejscowości Szymany, znajdują się dwa kierunki krajowe - Kraków i Wrocław. 

Na całorocznej trasie Polskich Linii Lotniczych LOT pomiędzy Krakowem a Mazurami, w sezonie letnim liczba lotów zostanie zwiększona do 3 tygodniowo. Już teraz pasażerowie mogą korzystać z rejsów w poniedziałki i piątki, a od maja również w środy. Cena biletu w obie strony dla jednej osoby z bagażem podręcznym do 8 kg zaczyna się już od 149 zł. Rezerwacji można dokonać na stronie przewoźnika www.lot.com

Nowością w siatce połączeń lotniska Olsztyn-Mazury jest połączenie z Wrocławiem, oferowane przez Ryanair. Irlandzki przewoźnik planuje uruchomienie lotów na tej trasie w poniedziałki i piątki od 2 lipca. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie www.ryanair.com, a ich cena zaczyna się od 59 zł. 

Oba połączenia dają doskonałą możliwość na zaplanowanie weekendowego wyjazdu lub dłuższego urlopu w Krainie Tysiąca Jezior. Sam lot z Krakowa lub Wrocławia na Mazury trwa ok. 60 minut i stanowi alternatywę dla wielogodzinnej podróży autem lub pociągiem. 

Także turyści zagraniczni mogą skorzystać z bezpośrednich lotów na Mazury z Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Linia lotnicza Wizzair oferuje połączenia z Dortmundu oraz Londynu Luton, natomiast Ryanair z lotniska Londyn Stansted. Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiczną, loty na trasach międzynarodowych mogą być tymczasowo zawieszone a ich dostępność należy sprawdzić na stronach przewoźników. 

W celu zapewnienia pasażerom komfortowej, ale przede wszystkim bezpiecznej podróży, zarówno linie lotnicze, jak również lotniska dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymogom sanitarnym, minimalizującym ryzyko transmisji koronawirusa. 

Pracownicy lotnisk oraz linii lotniczych są wyposażeni w środki ochrony osobistej, takie jak maski i rękawiczki, a powierzchnie terminali oraz kabina samolotu są gruntownie dezynfekowane. Każda osoba wchodząca na teren portu lotniczego musi poddać się kontroli temperatury ciała, nosić maseczkę i stosować zasadę dystansu społecznego wszędzie tam, gdzie to możliwe. 

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w Szymanach to międzynarodowe lotnisko położone w sercu Warmii i Mazur i jedyne w północno-wschodniej części kraju. Od 2016 roku wpływa na zmniejszenie wykluczenia komunikacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego i zwiększenie ruchu turystycznego, mobilności mieszkańców Warmii i Mazur, jak również potencjału inwestycyjnego regionu. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze, wykwalifikowanej kadrze pracowników oraz całodobowej gotowości operacyjnej, lotnisko Olsztyn-Mazury świadczy kompleksową obsługę ruchu pasażerskiego, a także biznesowego, medycznego, szkoleniowego i wojskowego. 

W siatce połączeń mazurskiego portu znajdują się kierunki zagraniczne oraz krajowe, a pełną listę destynacji znaleźć można na stronie internetowej www.mazuryairport.pl.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 8
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Rumszewicz

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz