ReklamaA1 - Rejsy Statkami Faryj

Samorząd Ełku opowiada się za budową drogi S16

BieżąceInwestycje26 lutego 2021, 6:04Komentarzy: 4
Samorząd Ełku opowiada się za budową drogi S16
 fot. mazury24.eu

Samorząd Ełku lobbuje budowę drogi ekspresowej S16, tj. łącznika między Via Baltica i Via Carparia na trasie Białystok- Ełk. Radni miejscy przyjęli w tej sprawie stanowisko, które zostanie przekazane instytucjom i organom decyzyjnym.

Przyjęte stanowisko Rady Miasta Ełku dotyczy wsparcia jednego z czterech wariantów planowanej drogi ekspresowej S16. Ełcki samorząd rekomenduje przebieg drogi na trasie Białystok-Ełk, tj. budowę łącznika pomiędzy trasą ekspresową Via Baltica i Via Carpatia w istniejącym korytarzu DK S 65.

- Budowa łącznika drogi S16 na trasie Białystok-Ełk stanowi szansę rozwoju naszego regionu. Bardzo nam zależy, żeby spośród czterech dostępnych wariantów wybrany został ten, z którego skorzysta  miasto Ełk. Dzisiaj jako samorząd przyjęliśmy stanowisko w tej sprawie, a teraz poprzez dalsze działania będziemy je wzmacniać m.in. w porozumieniu z parlamentarzystami. Teraz jest czas konsultacji i dołożymy wszelkich starań, by osiągnąć nasze cele – powiedział Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Ełccy samorządowcy wspierają parlamentarzystów oraz instytucje, które zabiegają o przyjęcie wariantu budowy łącznika na trasie Białystok-Ełk, tj. najbardziej korzystnego dla miasta, regionu i województwa. Jednocześnie w przyjętym stanowisku zwrócono uwagę na dbałość o zachowanie dziedzictwa przyrodniczego na wskazanej trasie.

Rada Miasta Ełku przyjęła w tej sprawie pierwsze stanowisku w 2016 r. Natomiast w grudniu 2020 r. prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz uczestniczył w konsultacjach dotyczących budowy łącznika, które odbyło się w Osowcu.

Wzięli w nim udział m.in. samorządowcy z województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, a także parlamentarzyści. Aktualnie trwają konsultacje i debaty w tej sprawie, które doprowadzą do wydania decyzji o uwarunkowaniach dla tej inwestycji w II kwartale 2023 r. 

Przyjęte stanowisko zostanie przekazane: Prezesowi Rady Ministrów, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku, Ministrowi Infrastruktury, posłom i senatorom województwa warmińsko – mazurskiego, a także marszałkowi i wojewodzie.

ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 5
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Klub Mazurski
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka